Szpitale pracują, ale wprowadzają istotne ograniczenia i zakazy. 
W gliwickim szpitalu miejskim nr 4 oraz w Vito Med przy ul. Radiowej do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin chorych.  


Szpital Miejski nr 4 

Działa obecnie w trybie ostrego dyżuru skupiając się  na udzielaniu pomocy pacjentom w stanie zagrożenia życia. Wstrzymywane są przyjęcia planowe oraz diagnostyka z uwagi na wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. 

Na bieżąco przyjmowani są pacjenci onkologiczni (DILO) oraz chorzy w ramach programu KOS-zawał.

Personel izb przyjęć - zarówno w placówce przy ulicy Kościuszki 29 jak i Zygmunta Starego 20 w Gliwicach -  jest wyposażony w odpowiednie środki ochronne, w tym maseczki na twarz. Pacjenci wymagający nagłej pomocy medycznej korzystają z innego wejścia do budynku niż ci, którzy podejrzewają u siebie stan związany m.in. z chorobą górnych dróg oddechowych.

 - Jednocześnie apelujemy i przypominamy, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, chorzy dostrzegający u siebie niepokojące objawy takie jak gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni powinni niezwłocznie skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną by tam otrzymać informację o tym, co robić dalej nie stwarzając dodatkowego zagrożenia dla innych- mówi Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4.   

Dla pacjentów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz podstawowej opieki zdrowotnej uruchomiona została funkcja teleporady czyli kontaktu z lekarzem poprzez środki komunikacji na odległość. Należy dzwonić pod numer 32 330 84 13.


Vito Med – Radiowa 

W tym szpitalu do odwołania zamknięto poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne oraz punkt pobrań. 

- Zdarzają się sytuacje, że ludzie próbują nas oszukać, chcąc dostać się do swoich bliskich, ale bardzo rygorystycznie przestrzegamy zakazu. Jeśli ktoś się nie dostosuje, może zapłacić wysoką karę, do 500 zł - mówi Małgorzata Dziedzic, dyrektor ds. lecznictwa Vito Med. 

W związku z ograniczeniem wizyt niezbędne rzeczy dla pacjentów można przekazywać w torbach opisanych nazwiskiem, imieniem, nazwą oddziału oraz numerem sali i zostawiając je w punkcie informacyjnym. Prosi się o nieprzekazywanie rzeczy wartościowych czy żywności z krótkim terminem ważności. 

W związku z brakiem odwiedzin, informacje o stanie zdrowia pacjenta otrzyma, telefonicznie, osoba upoważniona w dokumentacji medycznej.

Pacjenci poradni specjalistycznych, którzy wykonali już zlecone badania, mogą uzyskać poradę drogą telefoniczną, w godzinach zaplanowanej wcześniej wizyty. Tą drogą mogą otrzymać również e-receptę, zlecenie na następne badania oraz zwolnienie lekarskie. 

Pacjenci, którym odwołano badania diagnostyczne i wizyty w poradniach specjalistycznych, będą sukcesywnie informowani o nowym terminie, w zależności od sytuacji epidemiologicznej oraz wznowienia działalności placówki medycznej. 

Ci, którzy chcą się zarejestrować do poradni specjalistycznej lub diagnostycznej, mogą to uczynić telefonicznie, przesyłając oryginał skierowania. 
 
Pacjenci kierowani do izby przyjęć mogą wejść z jedną osobą towarzyszącą, która, po załatwieniu formalności, niezwłocznie opuści szpital. 

Ludzie przychodzący na badania TK i NMR proszeni są o zgłaszanie na wyznaczoną godzinę – osoby im towarzyszące nie zostaną wpuszczone na teren szpitala. 

O przyjęciu pacjentów z zagrożeniem zdrowia i życia decyduje lekarz. 


Szpital wielospecjalistyczny 

Na wszystkich oddziałach wprowadza się CAŁKOWITY ZAKAZ ODWIEDZIN. Nie odbywają się także porody rodzinne. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj