Budynek po domu dziecka jest właśnie remontowany na potrzeby poradni szpitalnych i nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. 
Zostaną tam przeniesione ze szpitali przy Zygmunta Starego i Kościuszki. Szpital Wielospecjalistyczny zrezygnował z takiej opcji i będzie po niezbędnych przygotowaniach przyjmował u siebie. Z kolei szpital przy Zygmunta Starego jest, zgodnie z decyzją wojewody, adaptowany na potrzeby zamkniętego oddziału obserwacyjnego. 

Także Politechnika Śląska aktywnie uczestniczy we wdrażaniu szczególnych środków zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

- Współpracujemy w tym zakresie ze sztabem zarządzania kryzysowego wojewody śląskiego, który ujął w planach obiektów przeznaczonych na kwarantannę m.in. trzy akademiki Politechniki Śląskiej. Jeśli zajdzie taka konieczność, udostępnienie obiektów będzie odbywać się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i koniecznych środków ostrożności. W tym celu został opracowany plan czynności, które należy podjąć w akademikach w razie decyzji o przekazaniu obiektów na cele kwarantanny, ujmujący w szczególności zasady przekwaterowania studentów do innych obiektów oraz sposób zabezpieczenia mienia tych studentów, którzy nie będą mogli zabezpieczyć swoich rzeczy we własnym zakresie – powiedział rektor Politechniki Śląskiej, prof. Arkadiusz Mężyk. 

wstecz

Komentarze (6) Skomentuj

 • woda święcona wolna od wirusu? 2020-03-16 18:02:53
  Serio? Budynki od lat zapuszczone, nieogrzewane i bezowocnie wystawione na sprzedaż? Już widzę wycieczki osadzonych w domu dziecka przez ulicę do Baru Teatralnego. Super pomysł. To może budynek byłej szkoły przy Ziemowita też, czy Kuria się poczuwa tylko do odpłatnego święcenia, pochówku i darmowego przejmowania nieruchomości? Walcie się.
  • Gość 2020-03-17 06:14:28
   Czytanie ze zrozumieniem ,tego uczą jeszcze w szkole podstawowej .
   • Maryjan 2020-03-17 13:02:06
    Prawidłowego stawiania przecików i kropek też uczą, ale jak widać nie zawsze skutecznie.
 • Gość 2020-03-17 08:10:24
  Pusty budynek po byłym Energoprojekcie na ul. Z.Starego 11 idealnie nadaje się na oddział zakaźny. Po niewielkiej adaptacji.
  • Myslacy 2020-03-17 15:56:38
   ...już to widzę jak po sypia się pozwy po zgonach....obok dawnego Domu Dziecka jest hospitalizowanych ponad 100 schorowanych kobiet w podeszłym wieku - firmy prawnicze czekają
 • Aga 2020-03-22 06:00:20
  Ale do domu dziecka idzie personel a nie chorzy