Zakończyły się rozgrywki w ramach XV Ligi Humanistycznej Szkół Podstawowych gminy Rudziniec. Laureaci konkursu, czyli uczniowie prowadzonej przez stowarzyszenie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Chechle, drugi rok z rzędu mieli okazję odebrać puchar z rąk wójta gminy Rudziniec.

Całe przedsięwzięcie rozpoczął konkurs frazeologiczny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Poniszowicach. W kategorii indywidualnej aż trzy osoby zdobyły  pierwsze miejsce i tytuł mistrza frazeologii (Amelia Migurska z Rudzińca, Dawid Matwiejuk z Poniszowic oraz Dagmara Muskała z Poniszowic). Drużynowo wygrali przedstawiciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Poniszowicach (Dagmara Muskała, Kinga Raszka, Dawid Matwiejuk) oraz ex aequo uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Rudna (Żaneta Zwiernik, Agata Szubert, Natalia Stromska). Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu (Amelia Migurska, Karina Klita, Kacper Kaczyński), a na trzecim – ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Chechle (Julia Madej, Martyna Najda, Patrycja Szykowska). Wyróżnieni zostali uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pławniowicach (Julia Wolny, Zuzanna Bożek, Dominik Lubojański).

Jako drugi odbył się konkurs recytatorski w Gminnym Ośrodku Kultury w Poniszowicach. Zwyciężył i tytuł mistrza recytacji zdobył Oskar Płaziński (Szkoła Podstawowa w Chechle. Ten sam uczeń był drugi w konkursie powiatowym i będzie reprezentował go w rozgrywkach ogólnopolskich „Mały OKR 2017”w Starachowicach. Drugie miejsce w gminnym konkursie recytatorskim zajęła Patrycja Szykowska, także ze Szkoły Podstawowej  w Chechle, a trzecie ex aequo Weronika Klaka (Pławniowice) i Aleksandra Donisz (Bojszów) . Wyróżnienie trafiło do Natalii Zaczkowskiej (Rudno), Aleksandry Tekli (Pławniowice) oraz Weroniki Krzymińskiej (Chechło).

W trzecim konkursiem mistrzem ortografii została Żaneta Zwiernik (Rudno), a drugie miejsce w kategorii indywidualnej przypadło: Dominikowi Nowińskiemu (Rudziniec) i Dawidowi Matwiejukowi (Poniszowice). Drużynowo  zwyciężyły uczennice ze Szkoły Podstawowej  w Chechle (Julia Madej, Patrycja Szykowska, Martyna Najda), wyprzedzając ekipę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Poniszowicach (Mateusz Obłonczek, Kinga Raszka, Dawid Matwiejuk) i reprezentację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Rudna (Żaneta Zwiernik, Grzegorz Będzichowski, Adam Safinowski). Wyróżniono uczniów Szkoły Podstawowej w Kleszczowie ( Julia Lukoszek, Alicja Lukoszek, Adrian Kruczek).

Po zliczeniu punktacji okazało się, że ligę wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Chechle. W placówce tej odbyła się uroczysta gala, na której dyrektor szkoły, Regina Wieczorek, oraz nauczycielka języka polskiego  historii, Klaudia Janicka (przygotowująca uczniów do konkursów), serdecznie powitały przedstawicieli wszystkich szkół podstawowych gminy Rudziniec.

- Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, mogąc gościć tak zdolnych, młodych ludzi z całej gminy w naszej szkole! – tymi słowami rozpoczęła galę dyrektor szkoły, Regina Wieczorek. -Nie ukrywamy, że zwycięstwo Chechła napawa nas ogromną dumą i optymizmem, tym bardziej, że możemy cieszyć się wygraną drugi rok z rzędu! – dodała.
 Laureaci poszczególnych rozgrywek otrzymali mnóstwo nagród książkowych, ufundowanych przez wójta gminy, Krzysztofa Obrzuta. Sam wójt wręczył dumnym uczniom z Chechła puchar przechodni, podkreślając, że jeśli za rok zdobędą pierwsze miejsce, zostanie u nich na zawsze (wedle zasady trzech zwycięstw z rzędu). Trzymamy kciuki!
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj