Przejazd za złotówkę na weekendowy wypad w Beskidy? Tak, to możliwe, jeżeli jesteś studentem i wybierzesz się na wycieczkę do końca miesiąca. Koleje Śląskie wprowadziły właśnie okresową promocję dla studentów.
Pierwszą ze specjalnych ofert jest „Studenciak-Weekend”. To bilet imienny, ważny w dowolny weekend września na przejazd tam i z powrotem w wybranej relacji, dostępny dla wszystkich posiadających aktualną legitymację studencką. Kosztuje symboliczną złotówkę.

Przewoźnik ma też coś ekstra dla świeżo upieczonych studentów. Przez cały październik będzie dostępna druga z promocji – „Studenciak”. To również bilet imienny, ważny w wybranej relacji i za złotówkę, ale miesięczny. Oferta przeznaczona jest dla najmłodszych studentów, tzn. takich z pierwszego semestru, pierwszego roku i pierwszych studiów licencjackich, inżynierskich czy magisterskich.

– Chcemy w ten sposób przekonać młodych ludzi, którzy rozpoczynają nowy etap w swoim życiu, by przetestowali podróżowanie naszymi pociągami. Liczymy, że część z nich będzie na tyle usatysfakcjonowana, iż zostanie z nami na dłużej – tłumaczy rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek. – Niech studenci przekonają się na własnej skórze, że na uczelnię mogą szybko i wygodnie dojechać pociągiem i tym samym oszczędzić sobie stania w korkach lub szukania miejsc na zatłoczonych parkingach pod uczelniami.
Każda uprawniona osoba będzie mogła skorzystać z oferty specjalnej jeden raz, kupując bilet za pomocą platformy SkyCash (obsługiwanej przez telefon komórkowy). Z promocji wyłączony jest odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin. W przypadku oferty „Studenciak” bilet będzie ważny wyłącznie z zaświadczeniem o przyjęciu na studia, dostępnym na stronie przewoźnika.

Bilety promocyjne to kolejna oferta przygotowana w ramach projektu „2017 – Rok Studenta”, który KŚ realizują we współpracy ze środowiskiem akademickim. W obszarze rozkładu jazdy z myślą o studentach wprowadzono bezpośrednie połączenia pomiędzy dwoma akademickimi ośrodkami – Katowicami i Cieszynem oraz poprawiono ofertę przewozową na trasie Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry – Lubliniec.

Dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ofert dostępne są na stronie internetowej www.kolejeslaskie.com/rok-studenta

(pik)


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj