Jeszcze nie przebrzmiały echa szosowego sezonu, torowcy rozegrali swoje mistrzostwa Europy, a już na leśne trasy wyjechali kolarze przełajowi. Śmiało można powiedzieć, że sezon trwa w najlepsze od końca września.
Gliwiczanie rozpoczęli terenowe ściganie od czeskiego Vbrna, gdzie wystartowali przed tygodniem. Na początek sezonu wysoką dyspozycją popisał się Dawid Jona, który w wyścigu elity wywalczył drugie miejsce. W tej samej kategorii debiutant Antoni Olszar był 11. W rywalizacji juniorów Adam Suliga uplasował się na ósmej pozycji. Z licznej grupy juniorów młodszych najlepszą dyspozycją wykazał się Filip Gruszczyński, który był drugi, choć początkowo wyścigowi przewodził Michał Waloszek (ostatecznie piąty na mecie). Łukasz Wawrzacz był szósty, Emil Sokoliński 10., a Kamil Bernaś 16. W młodzikach Daniel Sójka ukończył wyścig na ósmej lokacie, Nikodem Gwóźdź 12., Wiktor Paczuła 15., Krzysztof Szewc 17.

Lepiej poszło naszym dziewczętom. W młodziczkach Kalina Heczko była szósta, w juniorkach młodszych Tatiana Gromada druga, a w juniorkach Emilia Ryszka trzecia. Weteran Andrzej Misina w kategorii M-55 był drugi.

Po pierwsze przełajowe zwycięstwo w sezonie nasi zawodnicy sięgnęli w kolejnym wyścigu, rozegranym w Suszcu. Tam juniorzy młodsi GK Gliwice potwierdzili dominację w regionie. Zwyciężył Gruszczyński przed Waloszkiem, Wawrzacz był piąty, Marut szósty, Sokoliński 12., a Bernaś 13. W młodzikach brązowy medal mistrzostw Śląska wywalczył Szewc, czwarty był Sójka, 11. Gwóźdź, 16. Paczuła, 25. Franciszek Olszar i 32. Szymon Skrzydło. W żakach Adrian Pysik ukończył zawody na 14. miejscu. W wyścigu łączonym dla kategorii masters i junior wygrał Paweł Baron, Adam Suliga był trzeci, a Stanisław Goliwąs 13.

W minioną niedzielę nasi przełajowcy wystartowali w kolejnej edycji Oderskiego Pucharu w Cyclo Crossie w Krnovie. Znów czeska ziemia była przychylna gliwickim zawodnikom. Mimo defektów bardzo dobry wyścig pojechał Jona (trzeci na mecie elity), równie dobrze radził sobie Olszar, który dojechał do mety na piątym miejscu.

W juniorach młodszych znów dobrze pojechali gliwiczanie. Gruszczyński był drugi, Waloszek czwarty, Wawrzacz siódmy i Marut ósmy. W rywalizacji młodzików dobre piąte miejsce wywalczył Sójka, a 16. był Gwoźdź.

Juniorki też zameldowały się na podium. Gromada była trzecia w młodszych, na tej samej pozycji sklasyfikowano Ryszkę w starszych. Weteran Misina tym razem był trzeci.