Kolarze Grupy Kolarskiej Gliwice sezon wyścigowy rozpoczęli w Orzeszu, gdzie udali się wprost po zakończonym zgrupowaniu treningowym. Mimo że w ostatnich dniach zdobywali kolejne beskidzkie przełęcze, ciężko pracując nad budową siły, to starczyło werwy i zapału do ścigania.

W Orzeszu kolejny raz oglądaliśmy odmłodzony skład Grupy Kolarskiej Gliwice. Dość powiedzieć, że najstarsi gliwiczanie startowali w juniorach młodszych, a to przecież zaledwie 15-, 16-latkowie.

W rywalizacji juniorów młodszych odnieśliśmy podwójny sukces – zwyciężył Antoni Olszar, Kacper Wawrzacz był drugi, zaś Bartosz Troszok przejechał na metę szósty. Równie dobrze spisali się młodzicy – drugi i trzeci stopień podium zajęli Adam Suliga i Michał Waloszek. Michał Sadkowski był siedemnasty. W najmłodszej kategorii wiekowej - żakach na trzeci stopień podium wjechał Bartosz Marut, Łukasz Wawrzacz był piąty, a Kacper Misiak osiemnasty.

Miło nam donieść, że startujący wraz z reprezentacją Polski we Włoszech wychowanek GK Gliwice Mateusz Nieboras wygrał zawody w kategorii juniorów.

Każdy chłopiec bądź dziewczyna, urodzeni w 2003 roku i później, chcący sprawdzić się na rowerze, mogą to uczynić, przyjeżdżając na trening GK Gliwice. Zbiórka przy ulicy Daszyńskiego 59, obok sklepu Żabka, o godzinie 16.30. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek.