Zawodniczki i zawodnicy Grupy Kolarskiej Gliwice rok 2024 otworzyli w Tychach, gdzie ścigali się w Otwartych Mistrzostwach Śląska w  kolarskich przełajach.

Organizatorzy wytyczyli bardzo ciekawą i wymagającą trasę wokół kąpieliska w Paprocanach, a aura dołożyła swoje. Nie było łatwo. W tych warunkach bardzo dobrze radzili sobie nasi kolarze. Na szczególną pochwałę zasługują dziewczynki, które w komplecie stawiły się na podium. Na otwarcie zawodów Igor Kubicki zdobył tytuł mistrza Śląska w kategorii żak, a Wojciech Brom był 15. Po chłopcach jechały dziewczynki i tu do tej pory niezawodna Maja Jona była „dopiero” druga. Młodziczki pojechały swoje i przywiozły: Emilia Wieczorek srebrny, a Julia Pisiewicz brązowy medal (obie na zdjęciu), choć przez ponad połowę trasy zanosiło się na złoto. Wśród chłopców Leon Gruszczyński był 21. W juniorkach młodszych po kiepskim starcie oglądaliśmy wspaniałą pogoń za czołówką w wykonaniu Anieli Augustyniak, uwieńczoną brązowym medalem. Juniorzy młodsi odpowiednio uplasowali się na miejscach; Aleksander Wieczorek 6., Adrian Pysik 10. i Szymon Teliszewski 16. W elicie wygrał najlepszy polski przełajowiec Marek Konwa, a nasz Dawid Jona był 8.
W bieżącym roku naszych kolarzy wspiera program promujący picie wody z kranu, czyli „Gliwicka z głębin”. Gratulujemy udanego startu.