Wyścigiem przełajowym O Puchar Burmistrza Kęt kolarze oficjalnie zakończyli sezon przełajowy 2021/2022 roku.

W ostatnim wyścigu sezonu wysoką formą imponowały gliwiczanki. Trzecie miejsce w elicie kobiet zajęła Emilia Ryszka. W rywalizacji żaczek triumfowała Julia Pisiewicz, a na trzecim stopniu podium stanęła Amelia Szczotka. W tej samej kategorii wśród chłopców Wojciech Ciołek był trzeci. W rywalizacji młodziczek od startu do mety prowadziła i wygrała ósma w mistrzostwach Polski Aniela Augustyniak. Jej rówieśnicy Maciej Lomania i Szymon Sowiński, mimo problemów na trasie, też pojechali dobry wyścig; Lomania był 7., a Sowiński 12. W rywalizacji juniorów młodszych Nikodem Gwóźdź był 4., a Paweł Groyecki 9. Dobrze poradzili sobie nasi seniorzy Dawid Jona był 6. w elicie, a aktualny mistrz Polski Andrzej Misina drugi w mastersach.
W drodze po sukcesy gliwickich kolarzy wspierało Miasto Gliwice i  spółki miejskie: PRUiM, PWiK, PKM, PZO.