Mieszkańcy po raz drugi mogą zadecydować o przeznaczeniu części miejskich pieniędzy. Tym razem do swojej dyspozycji dostali 809 tys. zł. Wybrane zadania wejdą do realizacji w 2018 r.
Podobnie jak w roku ubiegłym pierwszym krokiem jest zebranie propozycji zadań do wykonania. Zbieranie rozpoczęło się 1 maja, potrwa do 2 czerwca. To czas dla mieszkańców z inicjatywą, którzy wiedzą, co i w jaki sposób poprawić w swoim otoczeniu. Może to być nowy plac zabaw, parking, skwer, ale również działanie odwołujące się do społecznej aktywności, np. w zakresie edukacji, sportu, kultury. 

Zgodnie z procedurą, propozycję może zgłosić każdy mieszkaniec Knurowa, jeżeli zbierze pod nim podpisy minimum 25 osób, mających co najmniej 16 lat i mieszkających w rejonie, którego dotyczy wniosek. W szczególności może to być zadanie o charakterze inwestycyjnym, remontowym lub kulturalno-społecznym. Co ważne, nie może kosztować więcej niż 161 800 zł.

W następnej kolejności wnioski przejdą dwustopniowy proces weryfikacji pod kątem merytorycznym i finansowym. Te z pozytywną opinią trafią na listę do głosowania. Ostatnim etapem będą konsultacje zaplanowane w terminie 13-23 września. Dwa pierwsze projekty z największą ilością głosów w swoim rejonie złożą się na przyszłoroczny budżet obywatelski.

W ubiegłym roku mieszkańcy Knurowa wybrali m.in. zadania dotyczące budowy bądź modernizacji obiektów rekreacyjnych i sportowych, modernizacji skweru, budowy monitoringu i miejsc parkingowych, a także doposażenia pracowni robotycznej w MSP 2 czy organizacji zajęć nordic walking.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj