Niespełna dwa tygodnie temu wspólnymi siłami posprzątaliśmy tereny wokół zbiornika Dzierżno Duże, teraz przyszedł czas na Pławniowice.
„Wielkie sprzątanie zbiornika Pławniowice” to ekologiczne wydarzenie, które PGW Wody Polskie w Gliwicach zaplanowały na sobotę 3 lipca w Pławniowicach w gminie Rudziniec w powiecie gliwickim. Akcja wpisuje się w kampanię społeczną - #WodyToNieŚmietnik, którą Wody Polskie zainicjowały w tym roku - chcąc uświadomić wszystkim mieszkańcom oraz turystom, a także osobom przebywającym nad wodą i korzystającym z tego dobrodziejstwa zwłaszcza w lecie, że problem zaśmiecania terenów zielonych jest powszechny.

- Inicjujemy tego rodzaju akcje, bo chcemy uświadamiać innych, a przy okazji zniechęcać do zaśmiecania terenów zielonych, które służą nam wszystkim. Pomysł na wielkie sprzątanie zbiornika Pławniowice jest kontynuacją akcji „Nowin Gliwickich” rozpoczętej na zbiorniku Dzierżno Duże dwa tygodnie temu – mówi Linda Hofman, rzecznik prasowy, PGW Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Czas ponownie zakasać rękawy

Teren zbiornika Pławniowice podzielono na sektory, a odwiedzającym zostaną przydzielone wcześniej wyznaczone lokalizacje do posprzątania. „Wielkie sprzątanie zbiornika Pławniowice” rozpocznie się o godzinie 9 na plaży w miejscowości Niewiesze, w tym dniu wstęp na gminną plażę będzie bezpłatny. Uczestnicy na miejscu imprezy otrzymają worki na śmieci, rękawiczki, a także butelkę wody, by następnie wyruszyć w teren. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla zainteresowanych – pokaz ratownictwa wodnego, prelekcje policyjne, pokaz sprzętu przeciwpożarowego oraz sprzętu pływającego, gry i zabawy dla najmłodszych. Po wysprzątaniu terenu na uczestników czekać będzie grochówka, która wzmocni siły po ciężkiej pracy. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 11.30.

Tradycja?

Dwa duże wydarzenia ekologiczne na przestrzeni dwóch tygodni napędzają do zmian oraz wprowadzenia nowego ładu i porządku, jest także szansą na nową tradycję, którą warto podtrzymać.

- Mamy nadzieję, że ta akcja podobnie zresztą jak przeprowadzona wspólnie z „Nowinami Gliwickimi” oraz innymi partnerami nad zbiornikiem Dzierżno Duże stanie się po prostu tradycją i będzie corocznie organizowana, by uświadamiać, że śmieci nie powinny nigdy trafić nad wodę – zarówno te, które są przenoszone przez ludzi odpoczywających nad wodą, jak i rzeczy, które nie są potrzebne w gospodarstwach domowych - dodaje Hofman.

(pc)

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj