CH FORUM w kooperacji z Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych (GCOP) rozpoczęło kampanię, która zachęca gliwiczan do przekazania 1% z tytułu PIT lokalnym organizacjom. 
W dobie zautomatyzowanych rozliczeń podatków to dla tych podmiotów szansa na pozyskanie dodatkowych środków na realizację prospołecznych działań.

O kampanii informują rozmieszczone na terenie centrum plansze. Prezentują one wszystkie działające w Gliwicach Organizacje Pożytku Publicznego (OPP), których jest w sumie 47. Każda z organizacji jest w skrócie opisana, oznakowana swoim logotypem, a także kodem QR umożliwiającym przeniesienie się na jej stronę.

Ze względu na ograniczenia w handlu i mniejszy niż zwykle ruch w obiekcie, kampania będzie również eksponowana na profilu CH FORUM na Facebooku oraz stronie internetowej centrum (forumgliwice.pl).

– Wspieranie lokalnej społeczności jest dla nas bardzo ważne i możemy pochwalić się efektami licznych działań na jej rzecz. Idea pozostawienia 1% gliwickim organizacjom jest nam bliska, dlatego chętnie włączamy się w jej promowanie wraz z naszym wieloletnim partnerem, jakim jest GCOP – mówi Patrycja Duczmal, dyrektor CH FORUM.

Istotę kampanii przybliża Marta Kryś, dyrektor Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych:
– Obecnie nasze deklaracje PIT są generowane automatycznie. Wielu podatników nie wykonuje w związku z tym żadnych działań. Warto jednak zastanowić się nad tym, do kogo trafia nasz 1%. Bywa, że są to ogólnopolskie organizacje o większej sile przebicia, kiedyś zaznaczone automatycznie w jakimś bezpłatnym programie do rozliczania PIT. Naszą wspólną kampanią chcemy budować świadomość, że warto wziąć sprawy w swoje ręce i zadecydować, gdzie trafi nasz 1 %. Przy okazji prezentujemy bogactwo lokalnych OPP oraz szerokie spektrum ich działań pomocowych.

O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH
FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe o pow. handlowej 43.000 m kw., położone w ścisłym centrum Gliwic. W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne.
Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, CCC, Deichmann, Douglas, H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora,  SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach. Ofertę gastronomiczną, m.in. w strefie restauracyjnej o oryginalnej archi­tekturze i stylistyce, tworzy 12 najemców reprezentujących kuchnie całego świata. W centrum pod nazwą Biblioforum działa także jedyna w swoim rodzaju filia miejskiej biblioteki publicznej.
Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH; zarządcą: MVGM, jedna z czołowych w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.

Materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj