Nadchodzi wielkie święto studentów Politechniki Śląskiej, czyli IGRY 2023. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-20 maja 2023 roku. 

Oprócz tradycyjnych dni koncertowych na uczestników będzie czekać wiele dodatkowych atrakcji. W tym roku wydarzenie zostało wydłużone o jeden dzień i trwa od poniedziałku do soboty.  
 
Studenckie święto rozpocznie się w poniedziałek, 15 maja, od dnia z kulturą w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko. Tego dnia zaplanowano również akcję krwiodawstwa oraz możliwość rejestrowania się w bazie dawcow szpiku na stoisku DKMS. Finałem pierwszego dnia będzie Jam Session. 
 
We wtorek, 16 maja,  można będzie uczestniczyć w grze miejskiej, która odbędzie się nie tylko na terenie kampusu Politechniki Śląskiej, ale również w kilku innych miejscach Gliwic. Tego dnia na placu Krakowskim będzie prezentować się Jednostka Wojskowa AGAT. Dzień zakończy się wieczorem z planszówkami w Klubie Studenckim Spirala, Hearts Pubie oraz Stołówce Studenckiej „U Piotra”.

W środę, 17 maja,  w planie m.in. symboliczne przekazanie studentom klucza do bram miasta oraz tradycyjny igrowy korowód. Tłum studentów w przebraniach przejdzie z Rynku na teren Łąki Igrowej, gdzie odbędzie się Wielkie Grillowanie, które zawsze cieszy się dużą popularnością wśród studentów. To okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Przy okazji korowodu odbędzie się również konkurs na najciekawszy strój. Na zakończenie, tego dnia zaplanowano Noc Filmową, czyli wieczorno-nocny seans filmów wybranych przez studentów Politechniki Śląskiej. 

Ważnym dniem w igrowym kalendarzu jest także czwartek, czyli Dzień Sportu. Tradycyjnie Ośrodek Sportu i Rekreacji Politechniki Śląskiej przygotował z tej okazji wiele sportowych atrakcji. Dodatkowo Śląski Yacht Club zaprasza zainteresowanych na Dzierżno Duże/Małe, gdzie planuje zaprezentować, jak chwytać wiatr w żagle. Z kolei dla tych, którzy wolą wodną adrenalinę, Akademicki Klub Turystyczny "Watra" organizuje akcję pływania kajakiem po Kłodnicy.  

Sporym zainteresowaniem cieszą się zawsze igrowe koncerty. Te zaplanowano na czwartek oraz piątek w godzinach popołudniowych na terenie Areny Gliwice.  

(mat.pras. Politechnika Śląska)
 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj