Przyszedł czas na podsumowanie ostatnich bardzo pracowitych tygodni zawodników Klubu Sportowego Judo Team Masters Gliwice, którego głównym sponsorem jest firma Clever Solutions Krzysztof Tyczewski.

Pierwsza drużyna - Marek Głodek, Bartosz Garsztecki, Przemysław Zimowski oraz Sebastian Laskowski - wzięła udział w październikowych mistrzostwach świata weteranów w judo, które odbyły się w meksykańskim Cancun. Rezultaty osiągnięte przez naszych zawodników pozostawiły lekki niedosyt i... kontuzje.
    Marek Głodek w kategorii M3 +100 kg zdobył tytuł wicemistrza świata. Nie wiadomo jednak, czy na szyi naszego reprezentanta nie zawisłby złoty medal, bo w walce finałowej z utytułowanym Gruzinem Alexisem Davitashvilim przytrafiła mu się kontuzja, która, niestety, uniemożliwiła dokończenie pojedynku.
   Udany start zaliczył także Przemysław Zimowski (M4 -90 kg), który  osiągnął życiowy sukces, zajmując w Cancun siódme miejsce.
    Bartosz Garsztecki (M2 - 81 kg), po wygraniu w pięknym stylu pierwszej walki, w drugim pojedynku przegrał nie tylko z zawodnikiem z Belgii, ale także z kontuzją barku, która uniemożliwia mu kontynuowanie występów.
   Sebastian Laskowski (M3 - 73 kg) po długiej i wyczerpującej konfrontacji z bardzo silnym fizycznie zawodnikiem z Brazylii - Hayekiem Bahjetem przegrał przez kary, kończąc tym samym swój udział w turnieju. Pogromca naszego zawodnika zdobył ostatecznie brązowy medal mistrzostw.
 - Turniej w Meksyku pokazał nam, że jesteśmy dobrym i zgranym teamem - mówi Rafał Wójcik, prezes Stowarzyszenia Judo Team Masters Gliwice. - Potrafimy się wspierać w trudnych sytuacjach, a nowe doświadczenia jeszcze bardziej nas scaliły. Był pot, walka, chwile słabości, sportowa złość, ból, łzy i radość  Każdy z naszych wojowników zostawił serce na tatami. Obecnie analizujemy nasz start, wyciągamy wnioski oraz skupiamy się na leczeniu i rehabilitacji, aby jak najszybciej wrócić na matę.
    Występy w Cancun to jednak nie koniec dobrych wieści o ostatnich  występach reprezentantów Judo Team Masters Gliwice. Druga część drużyny  wystąpiła bowiem w turnieju o Pucharu Polski weteranów i amatorów, który odbył się w Krakowie. Start należy uznać za  bardzo udany. Zawodnicy JTMG zdobyli cztery złote i dwa srebrne medale.
    Złote krążki wywalczyli: Wojciech Adamus, Maciej Brodala (obaj w kategorii wagowej 81 kg) oraz Włodzimierz Kowalski i Krzysztof Legieżyński (obaj kategoria 100 kg). Ze srebrnymi medalami wrócili Andrzej Frania (100 kg) i Daniel Skurzybot (81 kg).
    Za naszym pośrednictwem zawodnicy Judo Team Masters Gliwice bardzo dziękują firmie Clever Solutions Krzysztof Tyczewski, która nie tylko ich wspiera finansowo, ale jej właściciel osobiście kibicuje i dopinguje z trybun podczas walk o najwyższe trofea.
    Przygotowania i starty sprawdzające pomagały gliwickim mastersom zorganizować firmy: RS Bau, Nove ,TK Projekt, CE Group, ZiB Szostak i Duda  oraz Suple Express.
Judo Team Masters Gliwice serdecznie im za to dziękuje.