Za nami jubileuszowy, XX Ogólnopolski Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży, zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. W imprezie, której patronowały „Nowiny”, rywalizowało 173 uczestników podzielonych na cztery grupy wiekowe.
Wyniki:
Na uwagę zasługują wyniki uzyskane przez pozostałych gliwickich zawodników:
4 m. w grupie chłopców do 16 lat - Bartosz Norek (Akademia Szachowa Gliwice)
5 m. w grupie dziewcząt do 10 lat - Emilia Puchalik (Akademia Szachowa Gliwice)
5 m. w grupie dziewcząt do 13 lat - Klara Kukuła (AZS Gliwice)
6 m. w grupie dziewcząt do 8 lat - Anna Gajda (AZS Gliwice)
6 m. w grupie chłopców do 10 lat - Maciej Hryniewicz (AZS Gliwice)
7 m. w grupie chłopców do 8 lat - Michał Mleczko (Akademia Szachowa Gliwice)
8 m. w grupie chłopców do 8 lat - Piotr Świderski (Akademia Szachowa Gliwice)
8 m. w grupie chłopców 16 lat - Sebastian Szeliga (AZS Gliwice)
9 m. w grupie dziewcząt do 10 lat - Ewa Hanulok (AZS Gliwice)
9 m. w grupie chłopców do 10 lat - Jan Bryda ( AZS Gliwice)
9 m. w grupie dziewcząt do 13 lat - Alicja Białek (AZS Gliwice)
10 m. w grupie dziewcząt do 10 lat - Sara Zmysłowska (AZS Gliwice)
10 m. w grupie chłopców do 10 lat - Maciej Dagil (SP nr 23 Gliwice)
Dziewczęta do lat 8: 1. Kinga Lajdamik - AKS Mikołów, 2.
Natalia Strzoda - ChTS Chorzów, 3. Lena Seemanm - MKSz Rybnik,
chłopcy do lat 8: 1. Borys Witczak - UKS Hetman Częstochowa, 2. Szymon
Reszczyński - UKS BASZTA Wodzisław Śląski, 3. Andrzej Urbanek - AKS
Mikołów, dziewczęta do lat 10: 1. Alicja Wojs - UKS BASZTA Wodzisław
Śląski, 2. Zuzanna Gaszka - MKSz Rybnik, 3. Pola Seemann - MKSz Rybnik,
chłopcy do lat 10: 1. Szymon Stanik - AKS Mikołów, 2. Leon Duda -
AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, 3. Kamil Warchoł - Akademia Szachowa
Gliwice, dziewczęta do lat 13: 1. Martyna Starosta - UKS Rodło Opole, 2.
Irena Hertlein - KSz HETMAN Katowice, 3. Anna Lajdamik - Skoczek
Czerwionka-Leszczyny, chłopcy do lat 13: 1. Jakub Herwy - AKS Mikołów,
2. Karol Wieczorek - AKS Mikołów, 3. Krzysztof Oleksy- MKSz Rybnik,
dziewczęta do lat 16: 1. Gabriela Króliczek - MKSz Rybnik, 2. Joanna
Brzenczka - KSz Silesia Racibórz, chłopcy do lat 16: 1. Bartłomiej
Niedbała - SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry, 2. Tomasz Musiał - UKS
przy SP 8 Chrzanów, 3. Daniel Trybuś - KSz Zefir Boguszowice.
Najmłodszymi
uczestniczkami turnieju byli pięciolatkowie: Natalia Godula
(Przedszkole Tęczowa Kraina Filomaty Gliwice) i Łukasz Świderski
(Akademia Szachowa Gliwice).
4 m. w grupie chłopców do 16 lat - Bartosz Norek (Akademia Szachowa Gliwice)
5 m. w grupie dziewcząt do 10 lat - Emilia Puchalik (Akademia Szachowa Gliwice)
5 m. w grupie dziewcząt do 13 lat - Klara Kukuła (AZS Gliwice)
6 m. w grupie dziewcząt do 8 lat - Anna Gajda (AZS Gliwice)
6 m. w grupie chłopców do 10 lat - Maciej Hryniewicz (AZS Gliwice)
7 m. w grupie chłopców do 8 lat - Michał Mleczko (Akademia Szachowa Gliwice)
8 m. w grupie chłopców do 8 lat - Piotr Świderski (Akademia Szachowa Gliwice)
8 m. w grupie chłopców 16 lat - Sebastian Szeliga (AZS Gliwice)
9 m. w grupie dziewcząt do 10 lat - Ewa Hanulok (AZS Gliwice)
9 m. w grupie chłopców do 10 lat - Jan Bryda ( AZS Gliwice)
9 m. w grupie dziewcząt do 13 lat - Alicja Białek (AZS Gliwice)
10 m. w grupie dziewcząt do 10 lat - Sara Zmysłowska (AZS Gliwice)
10 m. w grupie chłopców do 10 lat - Maciej Dagil (SP nr 23 Gliwice)
Organizatorem imprezy była sekcja szachowa AZS Politechniki Śląskiej
Gliwice przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego,
Miasta Gliwice, Rady Osiedla Kopernika, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
nr 2 w Gliwicach.
Organizatorzy dziękują również: HH Poland S.A.
Gliwice, Spółdzielni Mieszkaniowej Kopernik, Konica Minolta Business
Solutions Polska Sp. z o.o. Warszawa, cukierniom Wisienka i Pszczółka.
Komentarze (0) Skomentuj