25 maja 2019 r. odbędzie  jubileuszowy X  Gliwicki Bieg Uliczny pod patronatem prezydenta miasta. Z tej okazji organizatorzy przygotowali tygodniowy festiwal biegowy oraz wiele towarzyszących mu atrakcji.

18 maja 2019 r. o godzinie 10.00 w parku przy ul. Chorzowskiej, podczas Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej, wystartuje sztafeta charytatywna pod hasłem Kilometry dla Hospicjum. Po zakończeniu prowokacji uczestnicy sztafety pobiegną przez miasto pod Hospicjum Miłosierdzia Bożego przy ul. Daszyńskiego, a następnie na arenę lekkoatletyczną przy Syriusza. Tam przez siedem dni i nocy,  24 godziny na dobę, będą próbowali pobić rekord Polski. 

Start biegu głównego na 10 km odbędzie się 25 maja. Trasa osiedle Kopernika – radiostacja – osiedle Kopernika pozostaje bez zmian, nowością jest godzina rozpoczęcia - 22.00.

Kolejną nowością jest bieg na 5 km oraz marsz z kijkami nordic walking. Te dwie konkurencje rozpoczną się o godz. 21.00. Uczestnicy wyruszą spod radiostacji i podążą do mety zlokalizowanej na arenie przy ul. Syriusza. Dla uczestników  przewidziane są pamiątkowe koszulki, medale oraz nagrody. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach – okazałe puchary.

W godzinach popołudniowych, jak co roku, biegi młodzieżowe na dystansach od 200 m dla przedszkolaków do 1500 dla młodzieży (na arenie lekkoatletycznej).
Oprócz tych konkurencji  zaplanowano bieg vipów na jedną milę  oraz sztafetę firmową 4x400 m z nagrodami.

W ramach obchodów jubileuszu organizatorzy zapewniają wiele atrakcji, w tym piknik rodzinny, występy artystyczne oraz gry i zabawy dla dzieci. Wcześniej, tj. w środę, czwartek i piątek od godz. 18.00 będzie można się sprawdzić w rodzinnym teście Coopera.

1 marca rozpoczęły się zapisy do biegu głównego na 10 km, biegu na 5 km oraz marszu z kijkami na 5 km. Rejestracji można dokonać na stronie www.timekeeper.pl
Zapisy do konkurencji dla dzieci i młodzieży przyjmowane są droga mailową do 24 maja godziny 12.00 (sekretariat@zso8.gliwice.eu) lub osobiście - w dniu zawodów.
Szczegóły na www.gliwickibieg.pl i Facebooku, w wydarzeniu: Gliwicki Bieg Uliczny.

W trakcie trwania imprezy będzie miała miejsce publiczna zbiórka pieniędzy dla hospicjum w Gliwicach, zorganizowana przez Fundację Różyczka. Do aktywnego spędzenia czasu  zapraszają główni organizatorzy: UKS Kometa  Gliwice, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach oraz  Gliwice Biegają.
Kontakt telefoniczny do organizatora:  500 474 500.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj