Kolor różańca na Pierwszą Komunię Świętą to najczęściej, podobnie jak inne akcesoria używane przy tej okazji, biały. W tym przypadku rzadko znaczenie ma płeć dziecka, jak jest to praktykowane w innych okolicznościach. Różańce przybierają jednak różne formy, warto zatem zwrócić uwagę również na te komunijne.

​​​​​​​Różaniec na ważny dzień

Pierwsza Komunia to wyjątkowy dzień w życiu każdego małego katolika. Różaniec komunijny jest jego nieodzownym elementem. Najczęściej jest to tradycyjny różaniec, posiadający 53 paciorki. Różańce na palec albo w formie bransoletki mogą być dla dzieci niewygodne. Przede wszystkim jednak, dzieci w wieku 8-9 lat, gdyż właśnie wówczas najczęściej przystępują do Komunii po raz pierwszy, mogą mieć trudności z odmawianiem różańca za pomocą jego nieco ograniczonej wersji. Dokładnie 53 koraliki pozwalają na dużo łatwiejsze pilnowanie przebiegu całej tej cyklicznej modlitwy. 

Niejeden sklep z dewocjonaliami oferuje różańce różnego typu, także te na Pierwszą Komunię Świętą. Sklepy stacjonarne pozwalają na szybkie zakupy. Często jednak mają ograniczoną ilość towaru. Różańce na komunię dla wszystkich dzieci z parafii kupuje się często naraz. To już pierwszy argument za tym, aby wybrać w tym celu sklep online. W dodatku ceny w sklepach internetowych, niezależnie od ich asortymentu, przeważnie oferują niższe ceny, niż sklepy stacjonarne. Warto zatem zamówić różaniec dla dziewczynki tanio na liturgiczny.pl

Chociaż różańce takie można umieścić w kategorii tzw. „unisex”, czyli artykułów, w których płeć ich użytkownika nie ma praktycznie żadnego znaczenia, to w tej witrynie znajdziesz mimo wszystko wariant pakowany w charakterystyczne pudełeczka: na jednym jest dziewczynka, na drugim – chłopiec. Jeżeli zatem zależy Ci na rozdzieleniu ich na „chłopięce” oraz „dziewczęce”, to masz taką możliwość właśnie wybierając sklep Liturgiczny

​​​​​​​Dla chłopca i dla dziewczynki

Białe różańce typu „unisex” można zakupić również bez dedykowanego opakowania. Specjalne pudełeczko lub sakiewkę na niego opcjonalnie zamówisz osobno. Możesz zatem wybrać pudełeczko z wizerunkiem Matki Bożej, sakiewkę na rzep w dowolnym kolorze lub pudełeczko-serduszko. Przede wszystkim jednak zwróć uwagę na pudełeczka na różaniec z motywami związanymi właśnie z Pierwszą Komunią. Takie pudełeczko na różaniec komunijny dla dziewczynki albo dla chłopca możesz zakupić osobno, albo w komplecie razem z różańcem. Pośród białych, klasycznych różańców na Komunię nadal możesz wybierać. Część spośród nich jest śnieżnobiała, niektóre – mogą bardziej przypominać kolor écru, ponadto – przy okazji Pierwszej Komunii Świętej bardzo dobrze wyglądają różańce o perłowych białych paciorkach. 

Oferujący dewocjonalia – sklep internetowy liturgiczny.pl, jest dobrze zaopatrzony w różnego rodzaju komunijne różańce, dzięki czemu z łatwością wybierzesz optymalny model tego akcesorium właśnie dla konkretnych dzieci. Oprócz różańców znajdziesz tam także inne potrzebne elementy: alby, świece, modlitewniki i inne. Z okazji Pierwszej Komunii dzieci otrzymują również pamiątki. Ciekawe ich wzory czekają właśnie w tej internetowej hurtowni liturgicznej. Wybierając różaniec dla chłopca, przy okazji kupisz też zatem ciekawe pamiątki i inne. 

Materiał partnera 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj