Wiele osób decyduje się na zakup kabiny prysznicowej do swojej łazienki. Za jej wyborem przemawiają takie argumenty jak wygoda użytkowania oraz oszczędność czasu i wody. Sprawdź, jak wybrać kabinę prysznicową dopasowaną do Twoich potrzeb!

Kabina prysznicowa to element wyposażenia, który sprawdzi się nie tylko w przypadku małych łazienek. Będzie się prezentowała równie dobrze w łazienkach o większym metrażu. Jeżeli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu kabiny, zapoznaj się z naszymi poradami.

Kabina prysznicowa - wybierz odpowiedni rozmiar

Wybierając kabinę prysznicową, należy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Powinien on być idealnie dobrany do metrażu łazienki i pasować zarówno do powierzchni, jak i wysokości pomieszczenia. Standardowo kabiny prysznicowe dostępne są w rozmiarach 80x80 cm lub 90x90 cm (są to wymiary podstawy, czyli brodzika). W przypadku bardzo małej łazienki można zdecydować się na wybór kabiny o mniejszych wymiarach (np. 70x70 cm), jednak warto pamiętać, że taka kabina nie będzie zbyt komfortowa w użytkowaniu. W sklepach można znaleźć także większe kabiny (zwykle prostokątne), w których dłuższy bok podstawy ma 100-140 cm. Wielu producentów ma w swojej ofercie również kabiny asymetryczne (np. 70x90 cm). Jeżeli chodzi o wysokość, najczęściej spotykane są kabiny o metrażu 175, 180 lub 185 cm. W sprzedaży są jednak dostępne również niższe kabiny (170 cm), a także modele o wysokości nawet do 200 cm.

Zwróć uwagę na kształt kabiny prysznicowej

Kolejnym aspektem, któremu trzeba się przyjrzeć przy zakupie kabiny prysznicowej, jest jej kształt. W ofercie sklepów znajdują się kabiny o zróżnicowanych kształtach. Najczęściej wybierane są modele prostokątne. Są wygodne i funkcjonalne, a dzięki dużej rozpiętości rozmiarów można je dopasować do każdego pomieszczenia. Nadają się zarówno do dużych, jak i do mniejszych łazienek. Bardzo popularne są również kabiny kwadratowe, które są praktyczne i komfortowe w użytkowaniu. Wśród nich znajdują się m.in. modele o wymiarach 70x70 cm, które idealnie sprawdzają się w przypadku nawet najmniejszych łazienek. W sprzedaży dostępne są również kabiny półokrągłe, przeznaczone do montażu w rogu łazienki. Ze względu na to, że zajmują niewiele miejsca, dobrze sprawdzają się w małych łazienkach. Wśród kabin prysznicowych można także znaleźć modele idealne dla miłośników oryginalnych rozwiązań. Są to kabiny pięciokątne oraz kabiny asymetryczne o niestandardowych wymiarach. Do wyboru mamy również kabiny typu walk-in, które są częściowo otwarte i składają się najczęściej z jednej, dwóch lub trzech tafli szkła, oddzielających prysznic od reszty pomieszczenia. Ścianka prysznicowa walk-in bardzo elegancka propozycja, która idealnie sprawdzi się w nowoczesnych łazienkach. Wysokiej jakości kabiny walk-in można znaleźć w ofercie producenta New Trendy.

Jaki rodzaj drzwi prysznicowych wybrać?

Kabina prysznicowa powinna być wygodna i funkcjonalna. Dlatego podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj drzwi prysznicowych. Mogą się one różnić sposobem otwierania i zamykania. Możemy zdecydować się na kabinę z drzwiami przesuwnymi, osadzonymi na rolkach jeżdżących w prowadnicach. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się przede wszystkim w sytuacji, gdy łazienkajest niewielka. Inną możliwością jest wybór drzwi prysznicowych uchylnych (skrzydłowych), które są bardzo wygodne w użytkowaniu i łatwe do utrzymania w czystości. Kolejnym rodzajem są drzwi wahadłowe. Są podobne do drzwi uchylnych, ale w przeciwieństwie do nich mogą być otwierane zarówno do środka, jak i na zewnątrz kabiny. Ciekawym rozwiązaniem są drzwi prysznicowe harmonijkowe. Warto jednak pamiętać, że taki model drzwi jest trudny do utrzymania w czystości. 

Jaki materiał wykonania kabiny?

Poszukując kabiny prysznicowej, należy koniecznie sprawdzić, z jakiego materiału został wykonany wybrany model. Najbardziej popularne materiały kabin prysznicowych to tworzywo sztuczne (polistyren) oraz szkło hartowane. Polistyren jest materiałem atrakcyjnym cenowo, ale jednocześnie mało odpornym na uszkodzenia (może się łatwo odbarwić, zarysować, a nawet pęknąć). Zdecydowanie bardziej trwałe i solidne są kabiny wykonane ze szkła hartowanego. W sklepach jest dostępny szeroki wybór tego typu kabin. Możemy zdecydować się na szkło przezroczyste, matowe lub ozdobione wytłaczanymi wzorami. 

 

Nowoczesne kabiny prysznicowe - gdzie kupić?

Stojąc przed wyborem kabiny prysznicowej, często zastanawiamy się, gdzie kupić produkty najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach. Warto zajrzeć przede wszystkim do sklepów internetowych, w których można znaleźć szeroki wybór różnego rodzaju kabin. Przy zakupie kabiny nie należy również zapomnieć o dobraniu odpowiedniego brodzika. Dlatego najlepiej zwrócić uwagę na sklepy, które mają w swojej ofercie zarówno kabiny, jak i brodziki od sprawdzonych producentów - np. Rak Ceramics

Kabina prysznicowa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Dlatego warto poświęcić czas na wybór odpowiedniego modelu. Szeroki wybór dostępnych kabin prysznicowych pozwala na idealne dopasowanie produktu do własnych oczekiwań.

Materiały partnera
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj