Znajomość języka obcego daje ogromne możliwości komunikacyjne. Obecnie najbardziej popularnym i użytecznym językiem na świecie jest angielski. Warto znać skuteczne metody nauki i oswajać dziecko z językiem obcym już od najmłodszych lat.

Bajki w języku angielskim

Skuteczną metodą jest oglądanie filmów i bajek po angielsku. W Internecie można znaleźć mnóstwo materiałów o różnym poziomie trudności. Doskonałą bazą filmów i bajem jest np. platforma You Tube. Najlepiej jeśli dziecko uczy się poprzez zabawę, wtedy zdobywa wiedzę w interesujący i skuteczny sposób. Dziecięcy umysł jest bardzo chłonny i postęp w rozumieniu języka można zauważyć błyskawicznie. Warto uzupełnić oglądanie filmów i bajek, słuchaniem audycji radiowych, historyjek i dialogów.

Kursy i obozy językowe

Dziecko powinno nie tylko uczyć się nowych słówek i zwrotów, ale także używać języka. Najlepiej jest zapisać pociechę na kurs konwersacji albo skorzystać z usług szkoły językowej jak np.: https://angloville.pl/dzieci-mlodziez/ Wioski językowe Angloville proponują interesujące materiały dydaktyczne i dosłowne zanurzenie się uczestników w języku angielskim. Przez cały czas trwania obozu, dzieci i młodzież mogą porozumiewać się wyłącznie w języku angielskim. Zajęcia opierają się na zabawie i praktycznej nauce. Szkoła nie korzysta z podręczników, ale stawia na kreatywne projekty. Dzięki konieczności porozumiewania się w języku angielskim, dziecko szybko zaczyna traktować go jak naturalny język komunikacji. Znikają bariery i strach przed konwersacją. Ponad to, dzięki tego rodzaju obozom, pociecha poznaje nowe osoby i zawiązuje przyjaźnie. Wspomniana szkoła angielskiego działa nie tylko w Polsce, ale również w Anglii, Irlandii, na Malcie i na Węgrzech. Filie współpracują ze sobą, dlatego istnieje możliwość wyjazdów zagranicznych do punktów językowych w innych krajach. Kurs języka angielskiego jest świetną metodą nauki, bo wykwalifikowani wykładowcy potrafią skutecznie zachęcić uczniów do nauki. Uczęszczanie na cykliczne zajęcia wypracowuje w dzieciach regularność w uczeniu się.

Czytanie po angielsku

Nauka angielskiego nie musi być nudna i opierać się na wkuwaniu słówek. Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest czytanie książek w języku obcym. Jest to praktyczne wykorzystanie swoich umiejętności z jednoczesnym poszerzaniem swojej wiedzy. Świetnym rozwiązaniem są czytniki do e-booków z wbudowanymi słownikami. Pozwalają one na tłumaczenie nieznanych słówek. Regularne korzystanie z urządzenia pozwala w szybkim tempie powiększyć zakres słownictwa i zwrotów.

Znajomość języka obcego jest dziś na rynku pracy umiejętnością konieczną. Dlatego warto zachęcać dziecko do nauki od najmłodszych lat. Dzięki rozwiniętym kompetencjom językowym można swobodnie podróżować i komunikować się niemal w każdym miejscu na świecie. Warto pamiętać, że z wiekiem zapamiętywanie słówek i nauka języka obcego staje się bardziej problematyczna, dlatego najlepiej jeśli pociecha opanuje język angielski jeszcze w szkole.

Materiały partnera.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj