W inauguracyjnym meczu nowego sezonu rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet drużyna SPR Gliwice zwyciężyła na wyjeździe TS MKS SAN Jarosław 33:24 (15:12).

W pierwszej połowie gra była wyrówna, ze wskazaniem na gliwiczanki, które najczęściej prowadziły jednym lub dwoma punktami. Dopiero pod koniec pierwszej części zdołały uciec rywalkom na kilka bramek. W drugiej odsłonie przewaga zespołu z Gliwic była już wyraźna. W 46. minucie - 25:18, a w 57. odskoczyły na 30:21. Końcowy wynik ustaliła celnym rzutem Drażyk.

Bardzo dobrze w tym spotkaniu spisywała się defensywa z bramkarką Zizulewską na czele. Na ostatnie 10 minut na parkiet weszła druga golkiperka, Mazurczyk, która także zaprezentowała wysokie umiejętności. Gospodynie z Jarosławia ani razu nie wyszły w tym meczu na prowadzenie. Dobrze to świadczy o gliwiczankach, które w pierwszym spotkaniu zaprezentowały już niezłą formę oraz zaangażowanie i wolę walki.

Najwięcej bramek dla SPR Gliwice zdobyły: Drażyk - sześć oraz Kostrzewska i Sermak - po pięć. Dodajmy, że Drażyk, Sermak oraz Mazurczyk to piłkarki, które dołączyły do drużyny w połowie sierpnia i zdołały szybko zaaklimatyzować się w gliwickim zespole.

SPR Gliwice: Zizulewska, Mazurczyk, Drażyk 6, Golec, Klich, Kostrzewska 5, Łuczyk 4, Olejarczyk 1, Reichel 3, Sermak 5, Smodis 2, Walus 2, Wicik 2, Wojciechowska 2, Zalewska 1, Zwolenik

Uwaga, spotkanie SPR Gliwice z drużyną Korony Handball Kielce, które miało się odbyć w Sośnicy 21 września, zostało przełożone na inny termin (jeszcze nieustalony) z uwagi na powołanie zawodniczek z Kielc na zgrupowanie kadry narodowej.