Poprosiliśmy Małgosię Krawiec, uczennicę VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 27 w Gliwicach o to, aby zapytała swoich rówieśników o powody wybrania tej a nie innej szkoły średniej. W szczerych słowach opowiedzieli swojej koleżance o tym, co kierowało nimi przy wyborze.

AMELIA HAJDUGA
O wyborze mojej przyszłej szkoły (czyli LO VII) zadecydowałam niedawno, a przekonali mnie uczniowie tego liceum podczas targów edukacyjnych. Opowiadali o tym jakich mają nauczycieli oraz ile mają wycieczek. Zdecydowanie mnie przekonali do tej szkoły, a ja jednocześnie utwierdziłam się w tym, że to dobry wybór. Poza tym, mieszkam dosyć blisko mojej przyszłej szkoły, więc nie będę mieć problemu z dojazdem.
W przyszłości chciałabym rozwinąć swoją pasję czyli fotografię. Sprawia mi ona ogromną radość i pozwala mi się odstresować po ciężkim dniu. Mam nadzieję, że uda mi się związać swoją przyszłość z fotografią.

OLA SZOŁTYSIK
Moją przyszłą szkołę (czyli LO V) wybrałam, ponieważ jest w niej kierunek biologiczno-chemiczny „biol-chem” na najwyższym poziomie nauczania w Gliwicach (przynajmniej takie chodzą opinie).  Z racji tego, że też na taki kierunek się wybieram, postanowiłam wybrać właśnie to liceum. Uważam, że moje ambicje i wiedza, którą dysponuję są wystarczające, aby dostać się do tej szkoły.
W przyszłości chciałabym zostać lekarzem-kardiologiem, ponieważ jestem obciążona genetycznie wadą serca i moim marzeniem jest zdiagnozowanie samej siebie.

MAŁGOSIA KRAWIEC
Moją szkołę średnią (czyli LO IV) wybrałam tak naprawdę w VI klasie Szkoły Podstawowej, to znaczy już wtedy wiedziałam, że wybór padnie właśnie na nią. Słyszałam, i nadal słyszę na jej temat wspaniałe opinie. Przy wyborze szkoły zwracałam swoją uwagę na to, aby była to szkoła o dobrym poziomie nauczania, która przygotuje mnie do matury, a jednocześnie pozwoli mi na realizacje własnych pasji. Po prostu „Moja Wymarzona Szkoła”.
Jeśli chodzi o plany na przyszłość, to… nie mam ich jeszcze do końca sprecyzowanych. Myślę o studiach w kierunku artystycznym, ale na tę chwilę, nie jest to nic pewnego. Nie patrzę w daleką przyszłość, skupiam się na egzaminach ósmoklasisty.
Trzymajcie za nas kciuki!

JAKUB GWIZDAŁA
Dlaczego mój wybór padł na LO IV w Gliwicach…? Cóż, głównie ze względu na wysoki poziom nauczania. Nie ukrywam, że lokalizacja tej szkoły również przyczyniła się do wyboru. To liceum znajduje się blisko mojego miejsca zamieszkania, dzięki czemu nie będę miał problemu z dojazdem.
W przyszłości pragnę zostać paleontologiem, czyli osobą zajmującą się wymarłymi gatunkami zwierząt.

ALEKSANDER FRANKE
Będę chciał się uczyć w LO V w Gliwicach, ponieważ jest tam wysoki poziom nauczania.
Jeszcze nie wiem co chcę robić w przyszłości, więc chciałbym pójść do klasy ekonomicznej, ponieważ uważam, że jest to taki kierunek, który można wybrać nie mając konkretnych planów na przyszłość.

Przygotowała: Małgorzata Krawiec

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj