Rok 2023 kończy się dużym sukcesem dla HUTY ŁABĘDY S.A., obchodzącej w tym roku 175-lecie istnienia. Została ona uhonorowana nagrodą „Diamenty OPZZ” w kategorii „Najlepszy Pracodawca”, którą odebrał prezes Marek Bar. Kilka tygodni wcześniej, podczas uroczystej Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, hutę wyróżniono prestiżową „Marką-Śląskie”w kategorii „Gospodarka”.

Huta szanuje dialog społeczny i swoich pracowników

Konkurs „Diamenty OPZZ” ma na celu promowanie najlepszych, najbardziej dynamicznych osobowości oraz organizacji zaangażowanych we współpracę ze związkami zawodowymi. Ważną ideą jest również wyróżnienie pracodawców, którzy dbają o przestrzeganie praw pracowniczych, bezpieczne warunki pracy i płacy oraz szanują dialog społeczny. Kandydatura HUTY Łabędy S.A. ze szczegółowym uzasadnieniem została zgłoszona do konkursu przez Jacka Wilkonia, przewodniczącego Związku Zawodowego Pracowników Huty Łabędy, który na uroczystym spotkaniu podczas którego wręczono „Diamenty OPZZ” nie szczędził komplementów dla kierownictwa firmy. - Obecny zarząd huty doprowadził do tego, że o naszej firmie dobrze się mówi w przestrzeni ekonomiczno-społecznej. Wyniki finansowe to jedno, ale tutaj dba się także o pracowników i emerytów.  

Z kolei Piotr Ostrowski, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, które od czterech lat organizuje konkurs „Diamenty OPZZ”, opowiedział o tym skąd wziął się ten pomysł. - Związki zawodowe najczęściej kojarzą się z wiecznym niezadowoleniem i krytykowaniem wszystkiego dookoła. Postanowiliśmy nieco odkłamać ten mit i stąd pomysł nagradzania również pracodawców szanujących dialog społeczny i pracowników. Rekomendacje do konkursu „Diamenty OPZZ” kierują poszczególne organizacje związkowe, a ostateczną decyzję podejmuje specjalna kapituła. 

Po tym wstępie przewodniczący OPZZ zwrócił się do zarządu HUTY Łabędy S.A. z gratulacjami i na ręce prezesa Marka Bara przekazał nagrodę. 
- To niezwykle miłe kiedy pracodawca zostaje wyróżniony przez przedstawicieli pracowników – podkreślił prezes Marek  Bar. - Jestem dumny z tego, że mogę w Hucie Łabędy pracować. Ludzie są tutaj wyjątkowi, na tę załogę zawsze można liczyć. Ta dzisiejsza nagroda jest podsumowaniem tego magicznego roku, w którym huta obchodzi swoje 175. urodziny.
Prezes Marek Bar mówił także o przyszłości huty, o konieczności – w kontekście zamykania kopalń – jej transformacji. - Chcemy stworzyć nową jakość, a z tą załogą na pewno to się uda. Między innymi dzięki stronie społecznej pozyskaliśmy środki z KPRM, z których budujemy nowoczesną halę produkcyjną z nowymi liniami produkcyjnymi. Wszystko po to, żeby zaoferować jak najlepszy produkt. 

Huta Marką Śląska

Z początkiem września w PreZero Arenie Gliwice odbyła się 29. Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej. W trakcie uroczystości ogłoszono wyniki XIV edycji Konkursu „Marka-Śląskie”, który honoruje podmioty promujące województwo śląskie, wykorzystując jego potencjał przemysłowo-gospodarczy, społeczny, kulturalny, polityczny czy sportowy. Wyróżniane są osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność kreują dobry wizerunek Śląska, cieszą się uznaniem, są ambasadorem naszego regionu w Polsce i na świecie. Nagrody „Marka-Śląskie” przyznawane są w 14 kategoriach. W tym roku w kategorii „Gospodarka” ten prestiżowy tytuł trafił do HUTY ŁABĘDY S.A. Nagrodę odebrali prezes Marek Bar, wiceprezes Tomasz Papaj oraz członek zarządu Dariusz Gąsior. 

- „Marka – Śląskie” jest symbolem jakości, solidności ludzi, firm oraz instytucji naszego województwa – mówi prezes Marek Bar. - To ogromne wyróżnienie, które potwierdza nasze zaangażowanie i wkład w rozwijanie gospodarki Śląska. Jest to nagroda dla całego zespołu huty, naszych pracowników, którzy codziennie wkładają serce w swoją pracę. To dla nas ogromny zaszczyt i motywacja do dalszego doskonalenia naszych działań.

- Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom, partnerom biznesowym oraz klientom za wsparcie i zaufanie, które nam udzielacie – dodał wiceprezes Tomasz Papaj. - To dzięki wam osiągamy sukcesy i rozwijamy się jako firma. Razem tworzymy przyszłość i inwestujemy w rozwój Śląska.

Materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj