W Gnieźnie w ostatni weekend czerwca rozegrano finałowy turniej Mistrzostw Polski w hokeju na trawie dziewcząt w kategorii juniorek młodszych. W finale uczestniczyły najlepsze drużyny wyłonione w drodze eliminacji regionalnych, w tym KKS Kolejarz Gliwice.
Poziom turnieju był niesłychanie wyrównany. Dość powiedzieć, że wszystkie pierwsze mecze zakończyły się remisami. Kolejarz bezbramkowo zremisował ze Startem Brzeziny. W drugim spotkaniu gliwiczanki wygrały 2:1 z ubiegłorocznymi mistrzyniami Polski Swarek Swarzędz, a bramki zdobyły Wiktoria Rzepielska i Hanna Bidzińska.

Po pierwszym dniu Start i Kolejarz zdobyły po 4 pkt. Decydujące mecze rozegrano w niedzielę. Kolejarz spotkał się z AZS Politechniką Poznań. Po strzale Natalii Dobiosz nasze hokeistki objęły prowadzenie i utrzymały je do końca spotkania. O ostatecznym podziale miejsc miał zadecydować ostatni pojedynek turnieju pomiędzy Swarzędzem a Brzezinami. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i w tej sytuacji tytuł mistrzowski przypadł Kolejarzowi Gliwice. Drugie miejsce zajął Start, trzecie Swarek, a czwarte AZS Poznań.

Barw klubu KKS Kolejarz Gliwice broniły: Hanna Biały, Maja Kuls , Alicja Okarmus, Hanna Bidzińska, Weronika Urbanik, Kaja Nowakowska, Nowakowska Paulina, Głogusz Hanna, Barazik Maja, Martyna Kotwica, Alicja Szymkiewicz, Wiktoria Rzepielska, Sandra Hoffmann, Karolina Szymkiewicz, Natalia Dobiosz i Szpyt Klaudia. Trenerem złotej drużyny jest Andrzej Micał, a wspierali go Zdzisław Żabiałowicz, Beata Buczny oraz Maciej Sołtysiak.
(san)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj