Na melomanach i wielbicielach dobrego kina widowisko Hans Zimmer Tribute Show zrobi ogromne wrażenie. Przygotowane z rozmachem pokaże nie tylko kunszt muzyków, przybliży też widzom najwybitniejsze dzieła kinowe, które wyszły spod ręki światowej sławy reżyserów.  
Tych dźwięków nie sposób pomylić. Symfoniczne dzieła najbardziej rozpoznawalnego ( i rozchwytywanego) twórcy muzyki filmowej - Hansa Zimmera mają swoje charakterystyczne tony i frazy. Znają je ci, którzy oglądali „Gladiatora”, „Trylogię Batmana”, „Incepcję” czy „Piratów z Karaibów”. Choć to tylko niewielki wycinek bogatej i wszechstronnej działalności artystycznej Zimmera. 

1 lutego 2020 r. po raz pierwszy w Arenie Gliwice Orkiestra Polskiego Radia pod dyrekcją Macieja Sztora oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej wykona Koncert Muzyki Filmowej, poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska z RMF Classic. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym. W Gliwicach tego dnia zaplanowano aż dwa koncerty: o 15.30 i 19.30.  

Podczas koncertu w Arenie Gliwice usłyszymy oryginalne suity orkiestrowe, m.in. z takich kinowych hitów, jak: „Gladiator", „Incepcja”, „Interstellar”, „Trylogia Batmana”, „Twierdza” oraz „Piraci z Karaibów”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej. Przygotowano nie tylko imponującą oprawę muzyczną - zagra ponad dwustu muzyków. Zadbano także o staranne efekty wizualne. Taki koncert to z pewnością estetyczne doznanie. 

Słów kilka o bohaterze wieczoru: Hans Zimmer  jest bez wątpienia jednym z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej.  Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów - od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne, do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który jako pierwszy w historii kina osiągnął status międzynarodowej gwiazdy.

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya „Król lew”. Po tym sukcesie lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do „Karmazynowego przypływu” Tony’ego Scotta czy thrillera sensacyjnego „Twierdza” w reż. Michaela Baya. Niezwykle poruszająca była muzyka do „Gladiatora” Ridleya Scotta. Album soundtrackowy z tego filmu przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do filmów „Piraci z Karaibów”, „Pearl Harbor”, „Ostatni samuraj” czy „Kod da Vinci”. Tak jak ścieżki dźwiękowe do „Incepcji” i „Trylogii Batmana” charakteryzowały się silnie wyeksponowanymi perkusjonaliami i eksperymentalną w formie muzyczną akcją, tak muzyka do „Interstellar” zaskakiwała subtelnością.

Gliwicki koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe, wyświetlane na ekranie kinowym, a świetlna iluminacja dopełni odbioru wizualnego wydarzenia.

Cykl Koncertów Muzyki Filmowej, prezentujący dzieła światowej sławy współczesnych kompozytorów, został zainicjowany przez Trinity Group w 2011 roku.

Na koncert zaprasza Miasto Gliwice.

Bilety w cenach od 79 do 199 zł dostępne na stronie www.KoncertFilmowy.pl oraz eBilet.pl

Więcej informacji o wydarzeniu na www.KoncertFilmowy.pl

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj