GUKS Carbo zaprasza mieszkańców Gliwic, a w szczególności mieszkańców dzielnicy Wojska Polskiego na ogólnorozwojowe, bezpłatne zajęcia z technikami boksu.

 

Jest to nowa inicjatywa najpopularniejszego klubu bokserskiego w Gliwicach, która ma na celu zarówno promocję tej dyscypliny w naszym mieście jak i aspekty prozdrowotne. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby dorosłe jak i dzieci od 10 roku życia bez żadnego przygotowania bokserskiego. Zapisać się może każdy mieszkaniec Gliwic i nie jest wymagana obecność na każdym treningu, choć jest to wskazane.

 

Zajęcia będą odbywać się w hali sportowej GUKS Carbo przy ul Kozielskiej 1 (obok Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego od kwietnia do czerwca a potem od września do listopada 2023 roku w niedzielę w godzinach 10-12 oraz w piątki w godzinach 19-21.

- Chcemy propagować boks jako dyscyplinę olimpijską, a także zdrowy tryb życia. Zajęcia będą tak prowadzone, aby każdy mógł w nich uczestniczyć i dał radę. Chcielibyśmy też takie zajęcia przeprowadzać nie tylko w naszej hali sportowej, ale również na terenie osiedla Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Jedyne co wymagamy to dobry stanu zdrowia i zapał – zaprasza Henryk Wilk – wiceprezes i trener GUKS Carbo.

Pierwsze zajęcia już się odbyły. Uczestniczyło w nich 17 osób, ale można dołączyć w każdym momencie.

WAŻNE – aby wziąć udział w zajęciach trzeba dokonać wcześniejszego zgłoszenia. Koordynatorem zadania jest Janusz Ściubisz. Kontakt telefoniczny: 690 493 627. E mail: jsciubisz852@leroymerlin.pl

GUKS Carbo to klub z 20-letnią historią. W tym klubie swoją przygodę z boksem zaczynały Magdalena Wichrowska-Stelmach oraz Lidia Fidurą. Sukcesy odnosiły też: Kanadyjka z polskim paszportem - Alexas Kubicka (młodzieżowa mistrzyni Europy), Sandra Brodacka (wicemistrzyni i brązowa medalistka mistrzostw Europy), Sylwia Pel i Kinga Rewińska (brązowe medalistki mistrzostw Europy). Zawodniczek i zawodników, którzy zdobyli dla Carbo medale rangi mistrzowskiej świata, Europy czy Polski było niemal 80. Ogółem zdobyli oni 196 krążków klasy mistrzowskiej: dwa na światowych czempionatach, 11 na europejskich i 183 na krajowych. Aktualnie w ogólnopolskiej klasyfikacji klubów bokserskich GUKS Carbo zajmuje 12 miejsce w kraju i drugie w województwie.

PROJEKT FINANSOWANY JEST Z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj