Gliwiccy golfiści rozegrali turniej kończący sezon. W związku z tym, że w naszym mieście nie ma pola golfowego, rywalizowano na Karolince w Kamieniu Śląskim. To nowe 9-dołkowe pole, malowniczo usytuowane w lesie sosnowym. W opinii golfistów, najbardziej zielone w Polsce.
W tegorocznym turnieju, który został rozegrany przy doskonałej pogodzie, oprócz zawodników z Gliwic zagrali również członkowie reprezentującu okoliczne kluby.

W poszczególnych klasyfikacjach miejsca na podium zajęli:
kobiety (Gliwicki Klub Golfowy) 
– 1. Ewelina Fajer, 2. Jadwiga Fajer, 3. Anna Unold,
mężczyźni (GKG) handicap do 19 
– 1. Łukasz Szumański (aktualny mistrz Gliwic), 2. Władysław Pasławski, 3. Jarosław Rosiński,
mężczyźni (GKG) handicap powyżej 19 – 1. Jerzy Wasilewski, 2. Filip Sztandar, 3. Krzysztof Unold,
goście – 1. Wiesław Sokołowski – po dogrywce, 2. Marceli Hawełek – po dogrywce, 3. Michał Gawlik.

– Turniej zakończenia sezonu wcale nie oznacza końca gry w golfa w tym roku – mówi Tomasz Koć, prezes GKG. – Szczęśliwie dla wszystkich, którzy lubią przebywać na świeżym powietrzu, pogoda jeszcze sprzyja uprawianiu tego sportu, a niewielkie opady śniegu też nie są wielką przeszkodą. Producenci sprzętu oferują nie tylko specjalną odzież, w tym golfowe ciepłe rękawice, ale przede wszystkim kolorowe piłki, doskonale kontrastujące z białym puchem. Co prawda, na zimę wyłącza się z gry tzw. greeny, czyli tereny z najkrócej przyciętą trawą, ale w zamian przygotowuje się „dołki zimowe”. A to w zupełności wystarcza, żeby wyjść z domu i przejść w czasie golfowej rozgrywki ponad 10 km.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj