Sportowe wyzwanie połączone z akcją charytatywną, w której sportowcy wspierają sportowca. Przed tydzień, od 22 do 29 października, 168 osób ze wszystkich gliwickich grup biegowych, w dzień i  w nocy, będzie biegać po godzinie.  W ten sposób pomogą zebrać pieniądze dla Marcina Polaka, podopiecznego Fundacji Różyczka.         

Marcin Polak ma 23 lata i od zawsze marzył o karierze piłkarskiej. Trenował  i grał, z sukcesami, w gliwickim Piaście. Niestety, we wrześniu 2015 roku miał wypadek:  w czasie  studenckich praktyk uderzyła w niego 20-tonowa maszyna kolejowa. Cudem przeżył, doznał wielu obrażeń, m.in. miednicy oraz obu nóg.  Po dramatycznych chwilach w szpitalu okazało się, że prawą trzeba amputować i dalsze normalne funkcjonowanie  będzie bardzo trudne.  Ale Marcin się nie poddaje, intensywnie pracuje z rehabilitantem. I potrzebuje protezy. Bardzo drogiej. Jej kosz to ok. 200 tys. zł.

Sztafeta wystartuje wraz z III Półmaratonem Gliwickim, a zakończy się  Gliwicką Parkową Prowokacją Biegową. "Gliwice biegają"  to ogólnopolski program  przewidziany na najbliższa lata. Pomysłodawcy, raz w roku, będę  organizować akcję charytatywną, by pomóc konkretnej osobie.  Do październikowej  sztafety możne dołączyć każdy  o dogodnej dla siebie porze.  W trakcie  biegów  -  licytacje na www.charytatywni.allegro.pl 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj