Spektakularnym sukcesem szermierzy Piasta i Muszkietera zakończyły się Mistrzostwa Śląska juniorów  młodszych  w szpadzie, które rozegrano w Siemianowicach Śląskich. Gliwiczanie wrócili z tych zawodów z czterema złotymi, dwoma srebrnym i trzema brązowymi medalami. 
Tytuł najlepszego szermierza wywalczył Wojciech Rzyczniak, który w finale pokonał kolegę klubowego – Pawła Klyttę. Trzecie miejsce zajął natomiast Mikołaj Wesołowski. Cała trójka to wychowankowie Macieja Chudzikiewicza. Także w turnieju drużynowym gliwiczanie nie mieli sobie równych. Zespół walczący w składzie: Klytta, Olejniczak, Rzyczniak, Wesołowski w finale pokonał RMKS Rybnik. Druga drużyna Piasta (Drobczyk, Gusta, Kurowski, Partyka) zajęła trzecie miejsce.

Również gliwiczanki pokazały moc. W finale turnieju indywidualnego zmierzyły się Emilia Korkus (Piast) z Magdą Ratyna (Muszkieter). Wygrała ta pierwsza. Obie to podopieczne Piotra Markiewicza. W turnieju drużynowym bezkonkurencyjne okazały się szpadzistki Muszkietera, które walczyły w składzie: Janeczek, Ratyna i Szymczyk. Gliwiczanki w finale pokonały UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie. Na trzecim trzecim miejscu zakończyły zawody szpadzistki Piasta (Drobczyk, Korkus, Kozdęba i Ostrowska).

Foto: Jarosław Jabłoński

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Bartłomiej Kurowski 2021-04-28 00:07:50
    Na deser odbył się Turniej Przyszłych Mistrzów dla dzieci do 11 roku życia. Wygrał Michał Jędrzejec, a ogromną niespodziankę sprawił (ojcu również) jeden z najmłodszych zawodników Tytus Kurowski, który zajął 2 miejsce ;)