Futsaliści zakończyli pierwszą część sezonu. W swoim ostatnim meczu ligowym w tym roku Piast wyraźnie ulegli Constractowi Lubawa 1:6. Porażka nie wpłynęła jednak na układ tabeli. Niebiesko-czerwoni wciąż są wiceliderem.

Mecz przyciągnął na trybuny Areny Gliwice komplet widzów, którzy w zdecydowanej większości liczyli na wygraną Piasta. Gliwiczanie rozpoczęli nerwowo i już w 2. minucie przegrywali 0:1. Pedrinho strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania. Konstruktorzy grali szybko i dokładnie, a gliwiczanie wyglądali na zagubionych. W 7. minucie pozostawili bez opieki najskuteczniejszego zawodnika Futsal Ekstraklasy – Jakuba Raszkowskiego, który strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 2:0. Piast miał swoje okazje, ale nie były to z gatunku stuprocentowych. Gospodarze nie potrafili znaleźć luki w grze defensywnej Konstruktorów.

Gliwiczanie zaatakowali od początku drugiej części meczu i wydawało się, że szybko strzelą kontaktową bramkę. Tymczasem w 26. minucie Dominik Śmiałkowski zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę. Niebiesko-czerwoni, zgodnie z przepisami, przez dwie minuty grali bez jednego zawodnika, co bezlitośnie wykorzystał Constract. Autorem gola był Tomasz Kriezel. Orlando Duarte zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem i skończyło się to stratą kolejnych dwóch bramek, których autorem był Luan Marcelo. Mimo to gospodarze dalej próbowali grać w przewadze, co wykorzystał golkiper Constractu – Grzegorz Okuniewski trafiając z własnego pola karnego. W 34. minucie Sebastian Szadurski zdobył honorowego gola dla gospodarzy.

Dwa ostatnie mecze, w których Piast zmierzył się z mistrzem i wicemistrzem ubiegłego sezonu zakończyły się porażkami gliwiczan. Przed trenerem Duarte i jego podopiecznymi jeszcze dużo pracy, lecz wciąż liczą się w walce o najwyższe cele. Klubowi decydenci zapowiadają tymczasem wzmocnienia zespołu nowymi graczami z Brazylii.

Przed Futsal Ekstraklasą teraz długa przerwa. Zespoły wrócą na boiska w drugi weekend lutego.

Piast: Hiram Filho, Michał Widuch, Jakub Janiszewski - Marek Bugański, Andrey Baklanov, Rafael Cadini, Miguela Pegacha, Mateusz Mrowiec, Patrick Zatović, Rui Pinto, Dominik Śmiałkowski. Tomasz Czech, Maciej Mazur, Sebastian Szadurski.