Z początkiem sierpnia, po ponad półtoramiesięcznej przerwie, przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli futsaliści Piasta Gliwice. Pierwszy trening wspólnie z Orlando Duarte poprowadził jego nowy asystent i rodak Sergio Neves, który pracował już z nim w Nikars Ryga. Neves w sztabie szkoleniowym zastąpił Pawła Machurę. 
Najbliższą kampanię niebiesko-czerwoni rozpoczną nie tylko z tą jedną zmianą. Piasta opuścili: Dominik Solecki (przeszedł do Futsal Leszno), Allyson Amantes (Ecocity Futsal Genzano – Włochy), Ixemad Cabrerra (Diaz Bisceglie - Włochy), Michał Rabiej (AZS UW Wilanów). Z klubem rozstali się też: Gustavo Steinwandter, Łukasz Bogdziewicz i Mateusz Szyszko. 

W ich miejsce Piast zakontraktował siedmiu nowych zawodników: znanych z występów w Futsal Ekstraklasie, byłego gracza PA Nova, 28-letniego reprezentanta Słowacji Patrika Zatovića oraz występującego ostatnio w Red Dragons Pniewy 22-letniego reprezentanta Łotwy Andreya Baklanova. Nowymi piłkarzami trzeciej drużyny poprzedniego sezonu będą ponadto: 27-letni Brazylijczyk z włoskim paszportem - Rafael Cadini, dwaj 20-letni Portugalczycy - Miguel Pegach oraz Rui Pinto (Lele). Kadrę Piasta uzupełniają dwaj obiecujący polscy młodzieżowcy: 18-letni reprezentant naszego kraju w kategorii U-19 Maciej Mazur z Gwiazdy Ruda Śląska i 16-letni bramkarz - wychowanek Piasta - Jakub Janiszewski. 

Oprócz treningów Piast rozgrywa mecze kontrolne. W pierwszym zmierzył się z beniaminkiem I ligi AZS UE Kraków i zdeklasował rywala aplikując mu aż 10 goli nie tracąc żadnego. W drugiej grze kontrolnej nie było już tak łatwo. Pokonał I-ligową  BSF Bochnię 5:3. 

W połowie sierpnia gliwiczanie po raz drugi z rzędu uczestniczyli w turnieju Wilanów CUP i znowu okazali się bezkonkurencyjni. W meczu otwierającym rywalizację zremisowali z AZS UW Wilanów 2:2 (gole Mateusz Mrowiec i Dominik Śmiałkowski). W drugim spotkaniu grupowym pewnie ograli MOKS Słoneczny Stok Białystok 6:2 (Marek Bugański (2x), Sebastian Szadurski (2x), Mrowiec i Pinto). Trzeci mecz to już strzelecki festiwal w wykonaniu gliwiczan. Pokonali AZS UMCS Lublin 9:1 (Szadurski (2x), Wilk (2x), Pinto, Zatović, Pegacha, Śmiałkowski, jedno trafienie sędziowie zaliczyli jak gol samobójczy). W finale turnieju niebiesko-czerwoni wygrali z FC Reiter Toruń 3:1 (Pinto, Szadurski, Mrowiec). Oprócz okazałego pucharu nasi zawodnicy odebrali też nagrody indywidualne. Sebastian Szadurski z 5 bramkami na koncie został królem strzelców, a najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Michał Widuch.

W minioną sobotę niebiesko-czerwoni zaliczyli kolejny sparing. Zremisowali z Futsal Brzeg 2:2 (gole Mrowiec i Zatović). 

W planach Piasta jest jeszcze jedna gra kontrolna. Gliwiczanie zmierzą się z AZS UŚ Katowice, a ekstraklasowy sezon zainaugurują w drugi weekend września wyjazdowym meczem z Clearexem Chorzów.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj