W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Piast pewnie pokonał AZS UEK Kraków 5:1 i awansował do kolejnej rundy tych rozgrywek. W meczu zadebiutowała cała trójka futsalistów pozyskanych w przerwie między rundami. Po raz pierwszy koszulkę w niebiesko-czerwonych barwach założył Portugalczyk Bruno Graca, który do zespołu dołączył tydzień temu.

Podopieczni Orlando Duarte bardzo poważnie potraktowali beniaminka I ligi  i już w pierwszej fazie tego meczu zaaplikowali rywalom trzy gole. Pod koniec 2. minuty Rafael Cadini wykonywał rzut rożny, piłka trafiła do Breno Bertoliniego, który pewnie umieścił ją w siatce. Ten sam zawodnik w 4. min strzelił w kierunku bramki gospodarzy, futsalówka odbiła się po drodze od jednego z graczy gospodarzy i wpadła między słupki. 20 sekund później na 3:0 podwyższył Cadini. W 7. minucie dość niespodziewanie krakowianie zdobyli gola.
W drugiej połowie mimo ogromnej przewagi Piasta i wielu prób, kolejne gole nie padały. W 32. minucie gliwiczanie w końcu zdobyli czwartą bramkę. Autorem był Miguel Pegacha. Wynik w  36. minucie ustalił Dominik Wilk wykorzystując błąd gospodarzy.

Piast: Michał Widuch, Hiram Filho, Jakub Janiszewski - Breno Bertoline, Vinicius Lazaretti, Rafael Nunes Cadini, Sebastian Szadurski, Andrey Baklanov, Miguela Pegacha, Patrick Zatović, Tomasz Czech, Bruno Graca, Dominik Wilk.

W najbliższą niedzielę, 12 lutego Piast wznawia rozgrywki ligowe. O godzinie 18.00 podejmować będzie Clearex Chorzów.

Świetne informacje napłynęły z hali im. Jerzego Wojewódzkiego w Sośnicy. W miniony weekend młodzi futsaliści KS Sośnica wywalczyli tam awans do mistrzostw Polski U-19! W pokonanym polu pozostawili Piasta Gliwice, Solne Miasto Wieliczka i GSF Gliwice! Finałowy turniej zostanie rozegrany pod koniec lutego w Bochni.