Mateusz Mrowiec z Piasta Gliwice dokonał nie lada wyczynu. W derbowym meczu z P.A. Nova aż cztery razy wpisał się na listę strzelców, walnie przyczyniając się do okazałego zwycięstwa swojej drużyny.
W pierwszej rundzie trwającego sezonu lepszy był wprawdzie Piast (5:2), ale P.A. Nova, mimo porażki, zostawiła po sobie dobre wrażenie. Wszak nie bez powodu mówi się, że derby rządzą się swoimi prawami. Początek sobotniego rewanżowego spotkania w hali Jasna zdawał się potwierdzać tę prawdę, bo w 4. min gospodarze objęli prowadzenie. Autorem bramki był Amadeusz Pasierb. Podopieczni Orlando Duarte szybko odpowiedzieli golem. Mrowiec strzelił precyzyjnie tuż przy słupku. Ledwie 90 sekund później Sebastian Szadurski zmienił wynik na 2:1. Na 3:1, po błędzie bramkarza P.A. Nova, podwyższył Allyson Amantes. W 17. minucie było już 4:1. Ponownie w roli głównej wystąpił Mrowiec.

Po zmianie stron posypały się kolejne gole dla Piasta. Dwa razy, w odstępie zaledwie minuty, trafił Mrowiec. W obu sytuacjach asystował mu Dominik Wilk. W 31. minucie obronę gospodarzy rozklepali Brazylijczycy. Podawał Gustavo Steinwandter, a swojego premierowego gola w Statscore Futsal Ekstraklasie zdobył Alexsander De Lima Soares. Ostatnim, który w derbowym meczu wpisał się na listę strzelców był Marek Bugański, skutecznie kończąc zagranie Szadurskiego.

Dziś, w środę 10 lutego, sympatyków Piasta czeka futsalowa uczta. Do Areny Gliwice przyjeżdża Clearex Chorzów. Początek meczu 20.30, a jego transmisja na kanale nSport+.
Piast Gliwice: Łukasz Bogdziewicz, Michał Widuch – Marek Bugański, Tomasz Czech, Gustavo Steinwandter, Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski, Allyson Mendes Amantes, Dominik Wilk, Ixemad Cabrera , Alexsander De Lima Soares, Sebastian Szadurski.

GSF Gliwice: Dawid Barteczka, Ilya Hremza - Łukasz Borkowski, Filip Marton, Piotr Hiszpański, Amadeusz Pasierb, Kacper Siluk, Kamil Spyrka, Jakub Borkowski, Maciej Małek, Moises Da Costa Espilio, Patryk Widuch, Szymon Zaczkowski, Patrik Zatović.