Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami komputerów. Przyciągają nas sprawy zawodowe i oczywiście rozrywka, na której upływają długie godziny. A to z drugiej strony rzutuje na kondycję, postawę, dolegliwości bólowe oraz komfort. I dlatego właśnie coraz więcej osób sięga po specjalistyczne fotele gamingowe, nawet jeśli nie zajmują się tylko graniem na komputerze.

  1. Jak wybrać dobry fotel?

  2. Na co zwrócić uwagę?

  3. Wygoda i ergonomia

  4. Funkcjonalność przede wszystkim

  5. Doskonałe fotele gamingowe dla miłośników wrażeń

Jak wybrać dobry fotel?

Nowoczesne fotele gaimingowe przypominają modele niemalże z filmów science fiction lub z samochodów wyścigowych. Ich kształty, wykończenie oraz duże możliwości dopasowania ustawień do indywidualnych potrzeb sprawiają, że każdy bez problemu znajdzie idealne propozycje dla siebie. Poza fotelami przeznaczonymi dla graczy popularnością cieszą się designerskie, a nawet ekskluzywne modele, które świetnie sprawdzą się w biurze.

W przeciwieństwie do krzeseł biurowych fotele gamingowe zapewniają wygodę. Różnią się przede wszystkim rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które zapewniają ergonomię. Tu niezwykle istotne będzie podparcie pleców i karku, które pozwoli spędzić przy biurku w bardzo komfortowych warunkach nawet kilka godzin. W tym momencie gra czy nawet długa praca nie będą kończyć się bólem.

Na co zwrócić uwagę?

Na komfort i ergonomię wpływają przede wszystkim kształt i wymiary siedziska oraz oparcia. Prawidłową postawę wspomagają również regulowane poduszki, a dzięki różnym ustawieniom fotela można dopasować parametry do konkretnych potrzeb. Oczywiście poza tymi aspektami warto także zwrócić uwagę na jakość wykonania konstrukcji – czyli i wypełniaczy, i materiałów, jakimi całość jest pokryta. Oczywiście modele takie jak fotele gaimingowe diablo chairs również świetnie wyglądają, co niewątpliwie szczególnie graczom pozwala stworzyć idealną aranżację wnętrza, jakiej nie wstydzi się żaden miłośnik wirtualnej rywalizacji. Ta stylistyka jest równie ważna w sytuacji, gdy nagrywa się streamingi, kręci gameplaye lub też jest się aktywnym YouTuberem. Takie tło z pewnością doda prestiżu i pozwoli stworzyć idealną atmosferę.

Wygoda i ergonomia

Jeśli kilka godzin spędzamy przed monitorem, to fotele gamingowe wydają się rozwiązaniem szytym na miarę. Oczywiście są to propozycje droższe, ale taka inwestycja w zdrowie i komfort to zawsze dobrze wydane pieniądze i z pewnością nasze kręgosłupy za to „podziękują”. Fotele gamingowe pozwalają zminimalizować przeciążenia, a tym samym dolegliwości bólowe, które nasilają się, gdy dużo czasu spędzamy w jednej pozycji. Sprzymierzeńcem nie jest również wiek oraz ograniczona aktywność ruchowa.

Funkcjonalność przede wszystkim

Dobre modele takie jak na przykład fotele gaimingowe Genesis będą miały szereg funkcji i to właśnie one powinny być najważniejszym argumentem przy wyborze, choć oczywiście uwagę przykuwać będzie design, kolory i dodatki. Najważniejszym z aspektów jest regulowane odchylenie do tyłu. Dzięki temu można zmienić kąt nachylenia oparcia bez obaw o przewrócenie. Ta funkcja sprawdza się, gdy chcemy odpocząć lub w czasie oglądania filmów. Gracze doceniają również możliwość kołysania. To odpręża, pozwala zebrać myśli, by z nową energią wrócić do pracy lub rozgrywki. Ta funkcja zwana jest równieżmechanizmem tilt. Fotel musi mieć również regulowane podłokietniki w kilku płaszczyznach. W zależności od modelu i producenta można znaleźć regulację 2D, 3D i 4D, a to daje szansę na zamianę wysokość podłokietników, szerokości ich rozstawu, a także położenia w płaszczyźnie poziomej. Regulowane musi być również podparcie szyi i lędźwi. To można osiągnąć za pomocą specjalnych poduszek, które wpasowują się w naturalne krzywizny kręgosłupa i w pewien sposób wymuszają prawidłową postawę podczas siedzenia. Dzięki temu, że można je regulować, to bez problemu dopasuje się je do wzrostu.

Doskonałe fotele gamingowe dla miłośników wrażeń

Wielu graczy szczególnie docenia odporność tkanin na wodę. Świetnie sprawdza się hydrofobowy materiał, który nie wchłania wody czy innych płynów, a tym samym na siedzisku nie zostają szpecące plamy. Gracze konsolowi chętnie wybierają fotele gamingowe ze zintegrowanymi kieszeniami. Z boku znajdzie się miejsce na butelkę z wodą, pilot od TV oraz gamepad i w czasie rozgrywki nie trzeba się już po nic ruszać. Niektórzy gracze będą sięgać również po fotele z uchwytami do kierownicy i pedałów. To idealny dodatek dla miłośników wyścigów na torach i bezdrożach. Oczywiście bez problemu znaleźć można również szereg dodatków. Popularne są na przykład podnóżki, które gwarantują jeszcze większy komfort. Dzięki regulowanej konstrukcji zarówno wysokość, jak i kąt nachylenia można dopasować do swoich potrzeb. Same akcesoria w sprytny sposób rozbudowują fotele, zwiększają ich funkcjonalność i sprawiają, że każda kolejna rozgrywka czy też długie godziny w pracy są po prostu satysfakcjonujące. I choć uwagę przykuwa oryginalny sportowy design, to liczy się to, by poczuć się w nim komfortowo. Dlatego nie jest ważna moda czy cena, a nasze preferencje.

Materiały partnera
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj