Finały młodzieżowych mistrzostw Polski kobiet do lat 16 w futsalu odbędą się w naszym mieście. PZPN przyznał drugi raz organizację finałów ŚAF Piastunki Gliwice. Poprzednie  zawody mistrzowskie rozegrano w naszym mieście dwa lata temu. W 2014 roku Piastunki były 8 drużyną w kraju. Jak będzie tym razem?
    
   Do Gliwic zawita 12 najlepszych drużyn z eliminacji, które powalczą w finałach o medale mistrzostw. Tytułu w tej kategorii broni Rolnik B. Głogówek.
- Pierwszy sparing z Chorzowem wypadł dobrze. Jest trochę aspektów do poprawy, czekają nas jeszcze mecze kontrolne i będziemy gotowi na finały, zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym – mówi Krzysztof Hulak, trener Piastunek.
   
   Warto dodać, że ambasadorami turnieju finałowego są: Jerzy Wojewódzki, prezes GTS PNP Piątka; Andrzej Sługocki, dziennikarz „Nowin”, jeden z pierwszych trenerów Piastunek; Józef Drabicki, były prezes Piasta i trener Piastunek; Tomasz Kulczycki, wiceprezes Podokręgu Zabrze, członek zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Wiesław Pawlus, prezes i trener Piąteczek Gliwice. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj