Martyna Pszonak, uczennica gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, wygrała tegoroczną edycję konkursu wiedzy o naszym regionie. Laureatka w nagrodę otrzymała bezpłatny kurs języka obcego, ufundowany przez Szkołę Językową Britam, nagrodę pieniężną od Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gliwickiej, bon książkowy podarowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach oraz zaproszenie od gliwickiego PTTK na wycieczkę w dowolny region Polski. 


Drugie i trzecie miejsce podzieli między siebie ubiegłoroczny zwycięzca Paweł Białek (z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących) oraz Michał Jańta, reprezentant gospodarza finałów – Zespołu Szkół nr 11. I na nich czekały atrakcyjne nagrody. Pawła ucieszył kurs językowy w szkole Britam Umlau, a Michał otrzymał aparat kompaktowy firmy Kodak, ufundowany przez firmę Dako z Gliwic. Obaj dostali również bony do księgarni, sfinansowane przez MBP.

Rozegrany 17 listopada 19. finał konkursu organizowanego przez redakcję "Nowin Gliwickich" poprzedziły trzyetapowe eliminacje wśród gimnazjalistów i uczniów szkół średnich z terenu Gliwic oraz powiatu gliwickiego. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku licealiści stanowi tło dla uczniów gimnazjum.  Młodsi koledzy górowali nie tylko liczebnością, ale i poziomem wiedzy. Potwierdzeniem tej dominacji jest skład laureatów.

Nie tylko najlepsza trójka wychodziła z rękami pełnymi prezentów. Na każdego z finalistów czekały upominki książkowe (i nie tylko) od naszych konkursowych partnerów: Urzędu Miejskiego, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gliwickiej oraz PTTK.

Specjalne podziękowania należą się dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 przy ul. Górnych Wałów. Szkoła ponownie znakomicie sprawdziła się w roli gospodarza finałowych rozgrywek.


(pik)

Galeria

wstecz

Komentarze (3) Skomentuj

  • Zorka 2016-11-22 21:07:10
    Gratulacje dla młodych ludzi
  • jola 2016-11-23 09:21:32
    dobrze wiedzieć że są jeszcze młodzie ludzie którzy interesują się historią swojego miasta; znam wielu dorosłych któryz mieszkają w Gliwicach "od zawsze" a nawet ulic nie znają...
  • ja 2016-11-23 09:30:23
    brawo !!