Pomysł na charytatywną wyprawę rowerową na Hel zdobył najwięcej głosów w I edycji konkursu Forum Młodych Pomysłów. Na jego realizację pomysłodawcy otrzymali grant od CH FORUM Gliwice na kwotę 8 000 zł. Zwycięski projekt zgłosiła Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 21 im. H. Sienkiewicza w Gliwicach. Partnerem centrum w akcji był Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych – Centrum 3.0.
„Wielkie poruszenie na gliwickim terenie – kręcimy kilometry dla gliwickiego Hospicjum” to naprawdę poruszający i imponujący rozmachem projekt, którego istotą jest zorganizowanie wyprawy rowerowej. Uczniowie chcą w ten sposób pomóc w zebraniu środków na rzecz gliwickiego hospicjum, a także nagłośnić wyprawę w mediach oraz wśród mieszkańców. Mają już deklarację współpracy partnerów, m.in.: Stowarzyszenia 80 Rowerów, Stowarzyszenia Wycieczki Rowerowe Śląsk oraz akcji charytatywnej „Filipowe kilometry”. 

Wyprawa jest zaplanowana na wiosnę przyszłego roku, ale przygotowania do niej już się rozpoczynają. Jej organizatorzy zamierzają przeznaczyć środki z grantu na zakup strojów i akcesoriów rowerowych, wyprodukowanie materiałów promocyjnych, pakiety żywieniowe dla uczestników wyprawy, a także bilety kolejowe na powrót do Gliwic.

Do finalnej fazy głosowania jury zakwalifikowało 5 pomysłów. Na zwycięski projekt oddano 366 głosów spośród 1271. Co ważne, głosować mogli wyłącznie uczniowie za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego zamieszczonego w internecie.

Projekt FORUM Młodych Pomysłów towarzyszył dobrze znanej w mieście i organizowanej od 14 lat inicjatywie - Rokowi Szkolnej Aktywności. Chodzi w nim przede wszystkim o włączenie młodego pokolenia w procesy partycypacyjne i życie społeczne Gliwic. Młodzi w ten sposób mogą poczuć rzeczywisty wpływ na najbliższe otoczenie i za pośrednictwem swoich szkół zgłosić projekt, który zrealizują na rzecz ludzi, środowiska lub zwierząt w roku szkolnym 2021/2022. Mogą to być działania, które są już realizowane w ramach Szkolnych Klubów Wolontariatu (SKW), a z pomocą grantu można je rozwijać i ulepszać, bądź zupełnie nowe pomysły.

Wyniki konkursu ogłoszono 1 czerwca podczas finałowej gali w CH FORUM, połączonej z wręczeniem nagród i wyróżnień oraz podsumowaniem Roku Szkolnej Aktywności. 


O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH
FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe o pow. handlowej 43.000 m kw., położone w ścisłym centrum 
Gliwic. W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne.
Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, Deichmann, Douglas, Half Price (sieć CCC), H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, 
Sephora,  SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach. Ofertę gastronomiczną, m.in. w strefie restauracyjnej o oryginalnej archi­tekturze i stylistyce, tworzy 12 najemców reprezentujących kuchnie całego świata. W centrum pod nazwą Biblioforum działa także jedyna w swoim rodzaju filia miejskiej biblioteki publicznej.
Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH; zarządcą: MVGM, jedna z czołowych 
w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.
materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj