Już 26 września spotkamy się na Placu Głównym Areny Gliwice, by spędzić rodzinne popołudnie pełne sportowej rywalizacji, prawdziwych emocji i … kolorowych eksplozji. Ale to nie wszystko – czekają na Was Mistrzostwa Śląska we Wspinaczce Sportowej oraz Arena Bike Race - zanim odstawimy rowery do garażu na zimę, wykręcimy jeszcze parę kilometrów!
Jesień zbliża się wielkimi krokami, więc postanowiliśmy maksymalnie wykorzystać ostatnie dni słonecznej pogody, na aktywności na świeżym powietrzu. Startujemy o 14, na Placu Głównym. O każdej pełnej godzinie czekają Was kolorowe eksplozje, czyli świetna zabawa dla wszystkich kategorii wiekowych! We wspólnym, rodzinnym gronie będziemy zmagać się z wyzwaniami przygotowanymi przez prawdziwych sportowych wyjadaczy. W programie: futsal, koszykówka, siatkówka, sporty rakietowe, piłka ręczna, sporty walki, strzelectwo, taneczne animacje z KS 3arte Arena Gliwice i teqball, czyli piłka nożna na.. stole!  Igrzyska poprowadzą mistrzowie w swoim fachu – Dawid Biały i Marcin Maszka, którzy na swoim koncie mają oprawę największych wydarzeń sportowych. Prognoza na niedzielę? Mnóstwo zabawy i ogrom radości! Dla najwytrwalszych sportowców przygotowaliśmy nagrody. Czekają na Was konkurencje indywidualne oraz rodzinne. Mamy dla Was jeszcze więcej -  konkurs dla dorosłych, którzy sprawdzą swoje siły w rzutach za 3 punkty oraz żonglerce, a dla zwycięzców mamy dwa zegarki Suunto 7. Nie zabraknie również czasu na porcję praktycznej wiedzy – będziecie mieli okazje skorzystać z symulatora dachowania i jazdy na motocyklu, przypomnicie sobie zasady pierwszej pomocy. Dodatkowo czekać na Was będzie tor rowerowy, samochód na trolejach, pokazy i liczne konkursy.

Rowerowa moc

Czy mamy tu jakichś kolarzy? Czeka Was nie lada wyzwanie, łatwo nie będzie - ekipa PBT zadba o to, żebyście w pięknych okolicznościach przyrody wycisnęli z siebie siódme poty. Startujemy spod Areny Gliwice i robimy pętlę. Wiedzie ona przez polne i leśne tereny Rybnika, Żor, Pojezierze Palowickie i kobiórskie lasy. Wracamy malowniczymi terenami powiatu gliwickiego żeby znów spotkać się pod Areną Gliwice. Deniwelacja trasy to 562 metry, za to trafimy na niej właściwie na każdy rodzaj nawierzchni. Odcinki po leśnych ścieżkach i polnych szutrach, przeplatane są asfaltem lokalnych dróg i ścieżek rowerowych. 80% trasy to szutry, 20% asfalt. Łatwo nie będzie, ale skok endorfin na mecie gwarantowany.

Jeszcze wspinaczka

To nie wszystko! Zapraszamy na szczególne wydarzenie dla wszystkich fanów wspinaczki! W dniach 25 i 26 września odbędą się zawody Mistrzostw Śląska 2021 we wspinaczce sportowej na ścianie wspinaczkowej Chwyciarnia Arena Gliwice. Jeżeli jesteście ze Śląska lub trenujecie w śląskich klubach to zapraszamy Was do wzięcia udziału w zawodach i rywalizacji w konkurencjach wspinaczka na czas i prowadzenie. Zawody przewidziane są dla 5 kategorii: dzieci młodsze, dzieci, młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. 
 Do wspólnej zabawy podczas Rodzinnych Igrzysk Sportowych zaprasza Miejska Komenda Policji, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Miejskie Pogotowie Ratunkowe. Gotowi na emocje?
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj