Przedostatni akord tegorocznej edycji to koncert niezapomnianego Avishaia Cohena, geniusza kontrabasu. Ten wizjoner gatunku kilka lat temu wzbudził w Gliwicach taki entuzjazm, że publiczność nie chciała puścić go ze sceny, frenetycznymi oklaskami wymuszając na nim kolejne bisy. Współpracownik Chicka Corei, Bobby’ego McFerrina i Herbiego Hancocka, łączy wysublimowany artyzm z szeroką popularnością, a grę na kontrabasie ze śpiewem, swoją sztuką magnetyzując wprost słuchaczy. 
Kurtyna nad jubileuszową edycją festiwalu opadnie 6 grudnia, wraz z Jazzowym Mikołajem – wyjątkowym muzycznym prezentem Jazovii dla dzieci. Śmiały pomysł?! Tylko takie mają szansę powodzenia. Najmłodsi posiadają przecież wyjątkową wrażliwość i niczym nieskrępowaną wyobraźnię. Dlatego PalmJazz zagra również dla nich. 

6 grudnia, w same mikołajki, w Jazovii odbędzie się specjalne spotkanie dla dzieci. W programie: jazz, śpiew, taniec, animacja i wspólne tworzenie muzyki. Rej wodzić będą Joanna Kusy-Szpotańska (animatorka dziecięca i choreografka prowadząca dla milusińskich warsztaty tańca, baletu i ruchu) oraz Edi Sanchez – importowane z Kolumbii via Bytom ucieleśnienie latynoskiej muzykalności i radości życia. 

Po wspólnej zabawie nastąpi clou tego wieczoru. Do sali koncertowej CK Jazovia zawita autentyczny Mikołaj, który każdemu dziecku wręczy wspaniały prezent – zabawkę ufundowaną przez firmę HH Poland S.A. Organizatorzy festiwalu zapraszają wszystkie dzieci w wieku od 3 do 8 lat wraz z rodzicami i opiekunami. Ponieważ organizatorzy przewidują stworzenie orkiestry z udziałem uczestników, wszyscy proszeni są o zabranie z domu „przeszkadzajek” perkusyjnych: małych grzechotek, bębenków, domowej roboty perkusjonaliów (mile widziane będą nawet dwa patyczki). 

Wstęp na to wydarzenie to symboliczna złotówka (1 PLN!) za każde dziecko i 20 zł za osobę dorosłą. Jazzowy Mikołaj dla dzieci będzie miał dwie odsłony: o 16.00 i 18.00. 

PalmJazz Festival został dofinansowany ze środków Miasta Gliwice. 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj