Zakończyła się trwająca blisko dwa miesiące modernizacja dwóch ścian pawilonu historycznego Palmiarni. Od 1 września Palmiarnia otwarta. 
– Wymieniona została cała aluminiowa konstrukcja ścian, a stare panele poliwęglanowe zastąpiliśmy nowymi, przy czym w części od strony parku Chopina - szkłem. Dzięki temu można zajrzeć do wnętrza pawilonu, gdzie prezentujemy m.in. słynne feniksy kanaryjskie, które do Gliwic przyjechały w 1924 r. – zachęca Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

W ramach prac zwiększono liczbę pomostów roboczych i zainstalowano system alpinistyczny ułatwiający prace pielęgnacyjne roślin wysokich. Zamontowano też sterowane z poziomu parteru uchylane okna, które zagwarantują odpowiednie warunki klimatyczne. Czas przerwy wykorzystano też do wykonania mniejszych, ale niezbędnych prac, jak pielęgnacja i przycinanie wysokich roślin przy wykorzystaniu zwyżek, renowacja schodów i drewnianych podestów.

Koszt modernizacji dwóch ścian pawilonu historycznego - 1,7 mln zł. 

(UM Gliwice/MZUK)

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Alex: 2021-09-16 10:02:49
    Bylismy i widzielismy - slicznie :D dzieci zadowolone, oplacalo sie przyjechac z Bielska-Bialej, zeby to zobaczyc. Historie palmiarni znam od mojej SP babci, ktora opowiadalo jak wygladala palniarnia przed II wojna swiatowa. Chetnie wracam do GL