Gliwice zorganizują polską edycję Eurowizji Junior: taką informację podano podczas konferencji prasowej w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie.
                             
Jesienią oczy całej Europy skierowane będą na nasze miasto – 24 listopada w Arenie Gliwice odbędzie się finał Eurowizji Junior 2019. 

Nad Kłodnicę przyjadą dzieci z całego kontynentu, ich rodzice, opiekunowie, ekipy telewizyjne, dziennikarze. To wyzwanie także pod względem logistycznym.

Eurowizja Junior będzie na pewno świetną promocją Gliwic. Nie darmową jednak. 

W sumie za obsługę telewizyjną wydarzenia trzeba zapłacić Telewizji Polskiej trzy miliony złotych. Tą kwotą miasto podzieli się po połowie z samorządem wojewódzkim. 

Po stronie Gliwic są także opłaty związane z eksploatacją hali Arena. 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, prawdopodobnie trzeba będzie odwołać wszystkie imprezy zaplanowane już na miesiąc przed Eurowizją – organizatorzy zastrzegają sobie w tym czasie dostęp do hali. 

Wydarzenie organizują wspólnie TVP i Europejska Unia Nadawców.

Polska będzie gospodarzem dziecięcej Eurowizji po raz pierwszy. Nasz kraj ma prawo do tegorocznego finału, gdyż zwyciężczynią ostatniej edycji była Polka, Roksana Węgiel. 

Arena Gliwice została wybrana na organizację konkursu jako druga największa hala widowiskowa w kraju. 

- Bardzo się cieszę, że tak duże wydarzenie muzyczne odbędzie się w naszym regionie. To wyróżnienie dla województwa śląskiego i Gliwic. Mogę zapewnić, że finał dziecięcej Eurowizji zostanie zorganizowany wzorowo i przyniesie fanom muzyki mnóstwo pozytywnych wrażeń oraz emocji. To znakomita promocja konkursu, ale i naszego regionu w całej Europie – powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Jak powiedział nam Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic, w licytacji miast, o której podczas konferencji prasowej mówił prezes TVP, wzięły udział tylko trzy, do których zwrócono się z propozycją - Szczecin, Toruń i Gliwice. 

W konferencji prasowej udział wzięli Jacek Kurski, prezes TVP, marszałek województwa śląskiego oraz zastępca prezydenta Gliwic Krystian Tomala. List intencyjny dotyczący organizacji wydarzenia podpisali marszałek i prezes Telewizji Polskiej. 

(sława)

wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • Marcin 2019-03-18 10:56:37
    Mieszkańcy zapłacą za cudzą rozrywkę. Wyłożyli już 420 mln zł na budowę hali, dodatkowy milion nie zrobi im różnicy.
    • m 2019-03-18 18:44:15
      nastepny bardzo madre posuniecie mieszkancy zaplaca juz woda poszla do gury co nastepne kaprysy i pomysly prezydenta sa w cenie brawo oby tak dalej