Punktualnie o godzinie 9.00 w całym kraju rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Przystąpiło do niego blisko 350 tysięcy uczniów z 7 tysięcy szkół. W Gliwicach do rozwiązywania zadań usiadło 1355 osób z 24 gimnazjów publicznych i niepublicznych.
Trzecioklasiści najpierw zmierzą się z pytaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie, a potem, o godz. 11.00 - z języka polskiego. Jutro przyjdzie czas na część matematyczno-przyrodniczą (godz. 9.00 – przedmioty przyrodnicze, godz. 11.00 – matematyka). W piątek gimnazjaliści napiszą egzamin z języków obcych (o godz. 9.00 na poziomie podstawowym, o godz. 11.00 – rozszerzonym).

Każdego dnia pierwsza część egzaminu trwa 60 minut i zawiera tylko zadania zamknięte, a część druga 90 minut i zawiera również zadania otwarte. Przystąpienie do egzaminu  jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Nie można go nie zdać, gdyż nie jest określony minimalny wynik. Im więcej punktów zdobędzie zdający, tym większe jego szanse na dostanie się do najlepszych ogólniaków i techników.

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych nie będą mogli uczestniczyć w kwietniowych egzaminach, będą mogli wziąć udział w sesji dodatkowej 1, 2 i 5 czerwca. Gimnazjaliści swoje wyniki poznają w ostatnim dniu zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych, czyli 16 czerwca.

Galeria

wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • Ania 2017-04-19 09:59:53
    Będzie nerwowo...
    • Jabłoński Marian 2017-04-19 21:20:57
      A ja bym chciał żeby wreszcie szkoła była normalna, tzn, żeby przy rozwiązywaniu danego tematu - obojętnie z jakiej dziedziny uczeń / student mógł korzystać ze ściany z książkami, mapami, komputerami ( z ograniczeniami oczywiście ) . Nie może tylko ściągać od sąsiada. W życiu zawodowym czy rodzinnym wszystko robimy z głowy czy korzystamy z czego się da? Sztuką jest wiedzieć gdzie szukać wiedzy a nie uczyć się na pamięć jak głupia papuga. =M=====================