Akcja „Wiosenne dźwierganie” Stowarzyszenia Ludzie Miasta zatoczyła szerokie kręgi i nabrała międzynarodowego charakteru. Drzewo przyjaźni ustrojone kolorowymi filcowymi ptakami pojawiło się w partnerskim mieście Pyskowic, ukraińskim Czerwonogradzie. 
Najpierw wiosenne ozdoby szyli uczniowie ze Szkoły Sobotnio – Niedzielnej przy Towarzystwie Kultury Polskiej, potem dołączyli do nich włodarze miasta, m.in. mer Czerwonogradu Andrij Zaliwskij i jego zastępcy oraz przedstawicielki Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej - Natalia Żuk i Irena Zając.

Symbolizujące pokój i dialog „Drzewo Partnerstwa” stanęło w centrum Czerwonogradu. - Dziękujemy Pyskowicom za świetną inicjatywę. Ptak jest symbolem rozmowy i dialogu – napisała na swoim fejsbukowym koncie Irena Zając.

W Pyskowicach efekty akcji „Wiosenne Dźwierganie 2021” można podziwiać w różnych częściach miasta. Na trzech drzewach pojawiło się w sumie prawie 240 filcowych i materiałowych ptaków. Ozdoby uszyli nasi mieszkańcy, ze względu na sytuację epidemiczną w zaciszu domów. W inicjatywę włączyli się też burmistrz Pyskowic, radni oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaźni Pyskowic i Flörsheim oraz Pyskowickiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj