„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać” (M. Twain)

Miejskie obchody odbyły się przed południem w Szkole Podstawowej nr 9. Kilkudziesięciu nauczycieli otrzymało nagrody prezydenta miasta. W przyszłym tygodniu, w Katowicach, kilkunastu dostanie Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty.
- Państwo nosicie na sobie jeden z największych ciężarów – zwrócił się do nauczycieli Jacek Tarkota, dyrektor delegatury oświaty w Gliwicach. - Odpowiedzialność za przyszłość naszej ojczyzny, narodu. Chciałbym dzisiaj, w tym szczególnym dniu, bardzo serdecznie podziękować za trud, wysiłek, jaki wkładacie w wychowanie i przygotowanie młodego pokolenia do dorosłego życia.

- Przy okazji dzisiejszego święta dziękuję za bardzo owocną, codzienną ciężką pracę i życzę dobrych warunków do jej wykonywania – mówił z kolei prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. - A tak przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na dwie sprawy. Nie będę mówił o reformie oświaty, bo odniosłem się do niej półtora miesiąca temu i nic w tej sprawie się nie zmieniło. Najpierw podziękuję za pewien fenomen, jakim są świetne relacje między placówkami publicznych i niepublicznymi w naszym mieście. Drugą rzeczą, na którą chcę zwrócić uwagę, to współpraca niektórych firm z gliwickimi szkołami. Mam tu na myśli NGK Ceramics i Marco.
Przedstawiciele obu firm byli obecni na spotkaniu i odebrali od prezydenta specjalne podziękowania.
Na zakończenie uczniowie SP 9 przygotowali dla nauczycieli i zaproszonych gości program artystyczny


W jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym,
w dniu święta wszystkich nauczycieli,
składamy najserdeczniejsze życzenia:
zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów.
                               redakcja Nowin Gliwickich

.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj