Ponad 250 uczestników stanęło na starcie 15. Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Szachowego dla dzieci. Uczestnicy rywalizowali w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 12) w Gliwicach. Przyjechali z pięciu województw:  dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, śląskiego. W turnieju startowali zawodnicy z Czech.
Partie szachowe rozgrywane były tempem „15 minut na zawodnika”. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w 4 grupach wiekowych: 8, 10, 13 i 16 lat.
Klasyfikacja końcowa zawodów została przeprowadzona osobno dla dziewcząt i chłopców.

Najlepiej z zawodniczek i zawodników z Gliwic spisał się Kamil Warchoł z Akademii Szachowej Gliwice, który wygrał w grupie chłopców do lat 8. Zwyciężyła również Alicja Białek z AZS Gliwice, która była pierwsza wśród dziewcząt do lat 10. Trzecie miejsca przypadły Aleksandrze Kiecy, która rywalizowała w grupie trzynastolatek oraz 16-letniej Jagodzie Wójcik z AZS Gliwice.

Najmłodszymi uczestnikami turnieju okazali się pięciolatkowie: Kinga Lajdamik (MKSz Rybnik) i Aleksander Kaczmarczyk (ZS-P nr 2 Gliwice).

Organizatorem imprezy dla dzieci była sekcja szachowa Klubu Środowiskowego AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy współudziale: Miasta Gliwice, Rady Osiedla Kopernika, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gliwicach.

Organizatorzy dziękują również sponsorom: HH Poland SA Gliwice, Spółdzielni Mieszkaniowej Kopernik, Cukierniom Wisienka i Pszczółka.
Patronat medialny nad imprezą objęły „Nowiny Gliwickie”