W Wilczy volkswagen zderzył się czołowo z fiatem. Zginęła kobieta kierująca drugim pojazdem. W Wielowsi seat śmiertelnie potrącił pieszego. 
W sobotę, 23 listopada około godziny 6.20 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w pobliżu miejscowości Wilcza. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni kierowca pickupa marki Volkswagen, jadąc drogą krajową numer 78 od strony Gliwic, na prostym odcinku drogi, w terenie leśnym, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z fiatem seicento, jadącym prawidłowo od strony Rybnika. 58-letnia kobieta w niewielkim samochodzie nie miała szans na przeżycie - relacjonuje podinsp. Marek Słomski z gliwickiej policji.  

Kierowca volkswagena był trzeźwy. Zaśnięcie za kierownicą - to jedna z hipotez dotyczących przyczyny wypadku. Jak było dokładnie, dowiemy się dopiero po zakończeniu śledztwa. 

W tej sprawie policjanci szukają świadków i proszą o telefoniczny (32 33 69 283 ) lub osobisty kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP Gliwice, ul. Powstańców Warszawy 12, pokój 220. 

Z kolei we wtorek, 26 listopada około godziny 18.00 doszło do śmiertelnego wypadku w Wielowsi. Na ul. Gliwickiej seat potrącił pieszego. 

Ofiara, 60-letni mężczyzna, prowadził rower i przechodził w miejscu nieoświetlonym. 

- 26-letni kierowca był trzeźwy. Próbował uniknąć zderzenia, zjeżdżając na lewy pas ruchu – niestety, ten manewr nie udał się - mówi Słomski. 

Potrącenie okazało się śmiertelne. Na miejsce przyjechały wszystkie służby, policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza, prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Śledztwo w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj