Dr Małgorzata Włodarczyk-Biegun znalazła się w gronie piętnaściorga finalistów 22. edycji Nagród Naukowych „Polityki”. Ogłoszenie wyników – 16 października. 

Naukowczyni została finalistką w kategorii nauki ścisłe. Dr Włodarczyk-Biegun zajmuje się biodrukiem 3D w zastosowaniach do regeneracji różnych tkanek, głównie połączeń tkanki twardej i miękkiej, czyli np. mięśni i kości czy kości i więzadeł. 

– Cieszę się, że dziedzina, którą się zajmuję, czyli inżynieria biomedyczna i biodruk 3D, została doceniona i będzie dalej rozpropagowana. Po drugie, to wielkie wyróżnienie, że praca moja i moich współpracowników została zauważona. To także wielkie zobowiązanie, żeby dalej się rozwijać naukowo i opracowywać nowe rozwiązania, które przydadzą się innym ludziom i znajdą rzeczywiste zastosowania kliniczne - podkreśliła badaczka.

Fundacja Tygodnika Polityka od 2001 roku prowadzi program stypendialny, skierowany do młodych naukowców. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki o życiu, nauki ścisłe, nauki techniczne.

To kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla dr Małgorzaty Włodarczyk-Biegun. Niedawno otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców.

(Mat.pras. Politechnika Śląska)

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj