Każdego roku w gminie Pilchowice obchodzone jest święto plonów.

Dożynki to czas podziękowań za zbiory, czas docenienia pracy rolników, sadowników i ogrodników, a także czas radości i zabawy. Jest to ukłon w stronę naszej wielowiekowej tradycji.

 

 

Ważną rolę w dożynkowych uroczystościach pełni msza święta odprawiana w niedzielne przedpołudnie w kościele p.w. św. Mikołaja w Wilczy. Po południu jest czas na korowód i radosne świętowanie. W tym roku zaszczytny tytuł starostów dożynkowych pełnili Bernadetta i Lucjan Suligowie z Pilchowic. Wśród gości można było spotkać parlamentarzystów, radnych wojewódzkich, powiatowych i gminnych, sołtysów, a także Jarosława Wieczorka, wojewodę śląskiego.

 

Podczas dożynek miała miejsce ważna uroczystość - Janina Wymysło wyróżniona złotą Odznaką Za Zasługi dla Województwa Śląskiego, a wręczenia dokonali; Marek Gzik, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego oraz radni Bartłomiej Kowalski i Marek Bieniek.

 

Jak zawsze w Wilczy pogoda dopisała, organizatorzy zapewnili moc atrakcji zarówno dla ciała jak i dla ducha, więc świętowanie trwało do późnych godzin nocnych.

 

W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Pilchowicach, który koordynował prace organizacyjne oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tegorocznych dożynek serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj