Kolorowe czapki, ciepłe opaski, nauszniki, czy grube szale idą w zapomnienie. Przyszedł czas, by zimowe akcesoria schować na dno szafy. W związku z tym włosy po zimie potrzebują natychmiastowej reanimacji.  
Przesuszone włosy, rozdwojone końcówki, odrosty, czy brak blasku to kilka powodów, dla których nie warto wychodzić z domu. Jednak nowa pora roku to najwyższy czas, by zadbać o swoje włosy, które są wizytówką kobiety. 
Iwona Sosna z salonu fryzjerskiego "Iwona” w Sośnicowicach przy ulicy Raciborskiej doradzi, jakie należy poczynić kroki, by po zimie pomóc swoim włosom.   

1. Nawilżenie
Włosy po długich zimowych miesiącach są przesuszone, brak u nich jakiejkolwiek wilgoci. By odpowiednio je nawilżyć, należy stosować: odżywki, maski oraz ampułki. W salonie fryzjerskim warto zafundować swoim włosom saunę, która głęboko nawilża. W zależności od czasu, którym dysponujemy w domu- należy umyć włosy szamponem, a następnie nałożyć odżywkę lub maskę. Podczas kąpieli para, która się wytwarza - działa na włosy w podobny sposób jak sauna w salonie. Pod wpływem ciepła i wilgoci otwiera się łuska włosowa, dzięki czemu odżywki i maski lepiej wnikają we włosy, które są odpowiednio nawilżone. Efektem nawilżenia jest sprężystość włosów, które zaczynają być lśniące oraz bardziej wygładzone.
2. Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów
Należy zaopatrzyć się w profesjonalne produkty typu: maski, odżywki, olejki, ampułki do stosowania kuracji w domu. Fryzjerzy w swoich salonach bardzo często posiadają na sprzedaż produkty do pielęgnacji włosów. Podczas wizyty doradzą i dobiorą odpowiednie kosmetyki dla naszych włosów, by móc samodzielnie zadbać o nie w domu.

3. Domowe SPA dla włosów
Warto skorzystać z podstawowych produktów, które posiadamy w domu i stworzyć proste, a zarazem skuteczne zabiegi dla włosów. Samodzielnie przygotowany peeling z cukru z dodatkiem cytryny, który oczyszcza skórę głowy - może być świetnym lekarstwem, na poprawę kondycji zarówno skóry, jak i włosów. Skorzystać należy także z oleju kokosowego, który nawilża włosy. Sprawdzą się także stare babcine sposoby, do których można zaliczyć rycynę, żółtko, czy olej lniany.

4. Akcesoria do włosów
Na wiosnę należy przejrzeć stan szczotek oraz grzebieni, których używamy na co dzień. Najlepiej zaopatrzyć się w szczotkę z włosa naturalnego z dzika, która bardzo dobrze rozczesuje włosy. Kolejna propozycja to pielęgnica, która jest przeciwnością prostownicy. Szczotka ma w sobie jonizację i pielęgnację przez parę, która się wytwarza. Dodatkowym plusem są ultradźwięki oraz podczerwień - bardzo dobrze wpływa na skórę głowy, na wszystkie niedociągnięcia takie jak łupież.

5. Nowy image
Warto postawić na nowy look, tym samym oddać się w ręce fachowców i zaszaleć. Propozycji jest wiele, jednak to fryzjer doradzi odpowiedni kolor oraz cięcie, które będzie pasować do rysów twarzy oraz charakteru. Z upięć w dalszym ciągu królują warkocze, wysokie upięcia, koki, czy loki. Naturalne, delikatne fryzury są w modzie. Kobiety decydują się na ciepłe kolory, a wśród nich dominuje blond. Dzięki maskom koloryzującym można uzyskać wariacje na głowie, by zmienić swój wygląd na chwilę. Pandemia spowodowała, że część kobiet zapuściła włosy, dlatego długie kosmyki wracają do łask.

Patrycja Cieślok     


Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj