Myślisz o otwarciu własnej działalności gospodarczej? Masz pomysł na biznes ale nie wiesz jak zacząć? Potrzebujesz zarówno wsparcia finansowego jak i merytorycznego, aby ruszyć z miejsca 
i cieszyć się niezależnością?

Tylko do 28 stycznia br. mieszkańcy Gliwic* mają możliwość zgłaszać się do udziału w projekcie w którym mogą uzyskać do 59 000,00 zł na rozpoczęcie własnego biznesu. 
Park Naukowo-Technologiczny "TECHNOPRK GLIWICE" jako miejsce wspierania przedsiębiorczości w ramach projektu " Inkubator przedsiębiorczości - szansą na skuteczną rewitalizację w Gliwicach II" uruchomił II nabór wniosków dla grupy 12 potencjalnych osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej.
W ramach projektu wszyscy uczestnicy otrzymają:

  • bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w kwocie do 23 050,00 zł
  • wsparcie pomostowe przez okres 12 miesięcy w wysokości do 3 010,00 zł
  • pakiet szkoleń oraz indywidualne doradztwo.

Otrzymane pieniądze można przeznaczyć przede wszystkim na zakup urządzeń technicznych, środków transportu, programów komputerowych oraz pozostałego sprzętu i wyposażenia. Dodatkowo z dotacji można pokryć koszty prac remontowych i budowlanych, koszty wyposażenia oraz koszty promocji. W obrębie refundowanych kosztów znajdują się też koszty administracyjne prowadzenia działalności m.in.: składki na ubezpieczanie społeczne, koszty wynajmu oraz mediów.

Rozstrzygnięcie naboru przewidywane jest na luty tego roku, a działalność gospodarczą można założyć już na przełomie marca/kwietnia. 
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mają możliwość umówić indywidualne spotkanie podczas którego pracownicy biura projektów odpowiedzą na wszystkie pytania oraz zaoferują pomoc w wypełnieniu dokumentów rekrutacyjnych. W celu umówienia spotkania wystarczy skontaktować się pod numerem telefonu 605 332 662 i wybrać dogodną godzinę.
Projekt jest skierowany do osób bezrobotnych, biernych zawodowo powyżej 30 roku życia, mieszkających na obszarze rewitalizacji w Gliwicach. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę projektu - https://technopark.gliwice.pl/dotacje/ 
oraz do śledzenia informacji na Facebook’u - https://www.facebook.com/gliw.technopark.

Kontakt:
mail:  dotacje@technopark.gliwice.pl
tel.:  605 332 662

* Mieszkańcy Gliwic zamieszkujący obszar rewitalizacji 

Projekt „Inkubator przedsiębiorczości – szansą na skuteczną rewitalizację w Gliwicach II”  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 7.3.3 RPO WSL.

 

materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj