Gliwice, Zygmunta Starego 11A - W samym sercu Gliwic, pod tym adresem, istnieje miejsce pełne smaku, atmosfery i pasji kulinarnych - Dobry Zbeer. 

Miejsce, które na stałe wpisało się w kulinarną mapę miasta – jego historia sięga już ponad 8 lat, a karta z daniami kuchni TEX-MEX, to swego rodzaju odskocznia od kuchni polskiej, włoskiej i azjatyckiej, które od lat królują na gliwickiej scenie gastronomicznej.

Pasja, Smaki i Nowy Rozdział

Zanim Dobry Zbeer zagościł w obecnej lokalizacji, był jednym z tych miejsc, gdzie dzień, po dniu kulinarne marzenia nabierały realnych kształtów. Założyciel, Daniel Ciszczonik, opowiada, jak jego pasja do kuchni TEX-MEX zaczęła się od pierwszego kęsa tacos: „Oczy na różnorodność smaków meksykańskich dań otworzył mi mój znajomy podróżnik, co ciekawe z meksykańską krwią, wszak jego ojciec pochodzi z Veracruz w Meksyku. Pamiętam jak dziś, gdy podczas spotkania, takiego jak wszystkie inne przygotował tacos wg. przepisu ojca. To był dzień, w którym podjąłem decyzję, że Dobry Zbeer, to będzie miejsce, w którym goście będą mogli zasmakować m.in. w kuchni meksykańskiej. Zafascynowany kulinarnym dziedzictwem Meksyku, postanowiłem podzielić się tą fascynacją z innymi.”

Lipiec 2019 roku był dla Dobrego Zbeera rokiem przełomowym, bo to wtedy przeniósł się na Zygmunta Starego 11A, a na stołach zagościła kuchnia inspirowana spotkaniem sprzed kilku lat: „postawiliśmy na stołach to czego dotychczas w Gliwicach nie mogliśmy znaleźć, a co nas fascynowało. Historia Dobrego Zbeera, to coś więcej niż o kuchni TEX-MEX, to opowieść o miłości do wyjątkowego jedzenia.”

Menu i Kuchnia: Smaki TEX-MEX w Centrum Gliwic

Jak już wiecie, w Dobrym Zbeerze znajdziecie dania kuchni meksykańskiej, na stołach królują burrito, quesadille, meksykańskie zupy, czy nachos. Czuć również bardzo silne wpływy amerykańskie. 

W tej restauracji zjecie również ćwierćfunciaka - ich firmowego burgera, philly cheesesteak - tradycyjną filadelfijską kanapkę, czy buffalo wings - pikantne skrzydełka rodem z USA. Karta jest tak urozmaicona, że każdy znajdzie na pewno coś dla siebie!

A propos urozmaiconej karty, to jest coś, co wyróżnia lokal z Zygmunta Starego. I jest to nie tylko różnorodność kulinarna, ale także możliwość wyboru wersji wegetariańskiej lub wegańskiej praktycznie dla każdego dania.

Przytulny Zakątek

Warto wspomnieć też, że w Dobrym Zbeerze ma się wrażenie, że czas płynie jakoś wolniej. Szczególnie popijając kawę speciality, którą można kupić za jedyne 5 zł…
A powiedzieć, że to miejsce to tylko restauracja, to mało. Choć ZBEER brzmi groźnie, okazuje się on jednak całkiem przytulnym miejscem, gdzie ceglane ściany, meksykańskie akcenty tworzą atmosferę, która wprowadza gości w nastrój gotowości na najbardziej kameralną kolację lub spotkanie w gronie najbliższych znajomych. Zwieńczeniem tego wszystkiego jest jedyny w swoim rodzaju ogród wertykalny, który wita gości zaraz po wejściu.

Mało tego, swoją przestrzeń znajdą tu także czworonogi, a dla nich przygotowano miejsce do odpoczynku i darmową karmę od TropiDog.

Wyjątkowy Oscar i opinie gości

Dobry Zbeer wielokrotnie zdobywał uznanie wśród multitapów i restauracji tematycznych. 
Regularne wyróżnienia “Oscara” od RateBeer są dowodem na to, że oferta tego miejsca zasługuje na uwagę i nie może zostać pominięta przez nikogo, kto będąc miłośnikiem tego typu miejsc przebywa w okolicy Gliwic.

Kuchnia Dobrego Zbeera, również cieszy się uznaniem, wskazują na to opinie gości tej restauracji:
„Klimat i wystrój idealny!! Bardzo miła obsługa, aż szkoda było opuścić lokal. Jedzenie to po prostu bajka! Wszystko świeże, pyszne, smaki idealnie wyważone. Bardzo polecam, na pewno wrócę!” - Kinga Kolowiecka
„Pyszne jedzenie, dawno nie jedliśmy tak dobrze przygotowanego burrito. Idealne na wypad z przyjaciółmi czy rodzinny wieczór.” - Julia Pawluk
„Polecam! Ja jestem zadowolona z zamówienia. Panie z obsługi bardzo miłe, dostawa po godzinie, frytki pycha, burger duża bułka także można się najeść, a co dla mnie ważne nie tłusto :)” - Kamila Psota

Imprezy i Wydarzenia

Dobry Zbeer to nie tylko miejsce na jedzenie, to także przestrzeń, gdzie zawsze coś się dzieje. Comiesięczne jam session, z salą wypełnioną po brzegi muzyką i słuchaczami. Taneczne spotkania ze Swing City Gliwice. Relacje z ważnych wydarzeń sportowych na największym ekranie w Gliwicach, to tylko część atrakcji, jakie oferuje to miejsce. To miejsce dla każdego!
Znajdując się przy jednej z głównych arterii miasta, przy Zygmunta Starego 11A, Dobry Zbeer jest łatwo dostępny dla wszystkich, którzy pragną poczuć puls życia Gliwic. Bliskość rynku sprawia, że jest jednym z najlepszych miejsc na kulinarne odkrywanie miasta.

Głównym celem Dobrego Zbeera jest stworzenie miejsca, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to miejsce, w którym warto zatrzymać się na chwilę, skosztować najlepszych dań meksykańskich, tańczyć, słuchać muzyki i cieszyć się każdym momentem spędzonym w DOBRYM towarzystwie.
Dobry Zbeer to nie tylko kolejna restauracja. To miejsce z duszą, historią i charakterem, gdzie smaki meksykańskie łączą się z muzyką i tańcem, a wyjątkowe wydarzenia sprawiają, że zawsze warto tu wrócić w sercu Gliwic!

Materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj