Jeśli nie chcesz pozostać daleko za konkurencją, myślisz o rozwoju swojego biznesu i zależy Ci na szybkim wzroście sprzedaży - marketing internetowy będzie dla Twojej firmy nie tylko szansą, ale wręcz koniecznością. To bowiem najlepsza dzisiaj odpowiedź na dynamicznie zmieniający się rynek i jego rosnące wymagania. Jak potwierdzają statystyki, menedżerowie coraz wyraźniej doceniają siłę internetu w prowadzonych kampaniach marketingowych - wydatki na reklamę w internecie stanowią obecnie ok. 35% wszystkich wydatków reklamowych i stale rosną. Po jakie narzędzia marketingu internetowego warto sięgnąć i jakich korzyści możesz się spodziewać? O tym wszystkim przeczytasz poniżej.


Pozycjonowanie stron

Skuteczny marketing internetowy nie może obejść się dzisiaj bez pozycjonowania. Dlaczego? Otóż samo istnienie strony firmowej, nawet atrakcyjnej i zawierającej wartościowe treści, nie wystarczy. Aby Twoi potencjalni klienci mogli dotrzeć do Twojej witryny w sieci, a tym samym by mogli odkryć Twój biznes, niezbędne jest pozycjonowanie. Profesjonalnie przeprowadzony proces, o jakim więcej dowiesz się od specjalistów na https://www.eactive.pl/pozycjonowanie-stron/, umożliwi zajmowanie przez stronę najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. A nie jest tajemnicą, że to strony z tzw. TOP 10 najczęściej i najchętniej odwiedzane są przez internautów. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania to więcej klientów, którzy zapoznają się z ofertą Twojej firmy.

E-mail marketing

E-mail marketing to nic innego jak komunikowanie się z klientami za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dobrze dostosowana do potrzeb i oczekiwań treść maili, w tym nowoczesne, spersonalizowane newslettery, to znakomity sposób, aby wzbudzić zainteresowanie produktem lub usługą, zdobyć zaufanie, a nawet wejść w interakcję z odbiorcami.

Kampania reklamowa w sieci

Google Ads to rozwiązanie, które pozwoli Ci efektywnie zareklamować swój biznes w sieci. Dzięki tego typu reklamie klienci, którzy szukają firmy takiej, jak Twoja, szybciej się o Tobie dowiedzą. Tutaj płacisz jedynie za wyniki, czyli kliknięcia w stronę lub wykonane do Twojej firmy telefony. Reklama Google Ads to reklama wyświetlana w odpowiednim momencie - wtedy, gdy użytkownik poszukuje produktu lub usługi, jakich oferuje Twoja firma.

Social media

Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, czyli media społecznościowe najbardziej popularne obecnie w Polsce, to znakomite narzędzie w komunikowaniu się z potencjalnymi i rzeczywistymi klientami oraz zbudowaniu pożądanego wizerunku firmy. Wchodząc w interakcję z użytkownikami tego typu portali, lepiej poznajesz ich potrzeby, lepiej dostosowujesz swoją ofertę do oczekiwań, zyskujesz zatem realną szansę na zwiększenie sprzedaży. Z kolei dzieląc się w mediach społecznościowych atrakcyjnymi treściami, wzbudzisz zaufanie i lojalność odbiorców.

Materiały partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • Janusz Kamiński 2019-11-20 10:23:08
    Wszystkie potrzebne rzeczy są. :)
  • Klucha 2020-02-28 09:00:29
    W dzisiejszych czasach internet odgrywa tak kluczową rolę, że nic dziwnego, że powstało cos takiego, jak marketing internetowy. Całe szczęscie są specjaliści w tej materii, bo taki szary człowiek jak jak to nie jest w stanie ogarnąć wszystkich tych niuansów. Ja postawiłam na RK media i nie żałuję, panowie super wywiązali się z powierzonego im zadania, nie dość, że stworzyli praktycznie od podstaw stronę internetową, to jeszcze zajęli sie jej promowaniem w sieci na rózne mozliwe sposoby. Zdecydowanie polecam.